Nowitzki 10. strijelac

Brooklyn pomeo Miami, Nash treći asistent svih vremena

Mason Plumlee blokirao je pokušaj zakucavanja LeBrona Jamesa u posljednjim sekundama susreta u noći s utorka na srijedu čime je svom Brooklynu osigurao "metlu" protiv Miamija u regularnom dijelu sezone...

Brooklyn je po treći put ove sezone slavio protiv Miamija s jednim poenom razlike, ovoga puta s 88-87. Bila je to ujedno i četvrta pobjeda Netsa u sezoni, kojom su postali prva momčad u posljednje dvije sezone koja je to uspjela napraviti dvostrukim uzastopnim prvacima. Miami je prošle sezone slavio u regularnom dijelu sezone protiv svih momčadi, a pobjedom bi to učinio i ovoga puta, ali je to j seriji na kraj stao sve bolji Brooklyn.

Joe Johnson je predvodio goste do pobjede s 19 poena, Marcus Thornton je pridodao 16, a Chris Paul 14. LeBron James je bio najbolji pojedinac kod okrnjenog Heata, koji je ponovno igrao bez Dwyanea Wade i Grega Odena, a nije bilo ni Michaela Beasleyja ni Udonisa Haslema.

Poraz su upisali i aktualni viceprvaci košarkaši San Antonio Spursa, koji su gostovali u Minneapolisu kod Minnesote. San Antonio je poražen s uvjerljivih 110-91, no to nije toliko ni bitno s obzirom da je vjerojatno osigurao jedinicu na Zapadu i u kompletnoj ligi. Nova loša vijest nakon ozljede Tonyja Parkera u prošloj utakmici (leđa) jest ozljeda Manua Ginobilija, koji je parket napustio u trećoj četvrtini s bolovima u lijevom listu noge.

Ricky Rubio je predvodio Timberwolvese do pobjede s 23 poena i sedam asistencija, dok je Kevin Love pridodao 19 koševa uz 12 skokova. Kod Spursa su najefikasniji bili Boris Diaw i Corey Joseph sa po tek 13 koševa.

Novi su korak ka doigravanju napravili košarkaši Dallasa, koji su s 95-83 slavili u Salt Lake Cityju kod Utah Jazza. Nijemac Dirk Nowitzki je ubacio 21 poen, kojima je postao 10. strijelac NBA lige svih vremena. Na tom je mjestu preskočio Oscara Robertsona šutom u posljednjoj četvrtini, te sada na svom kontu ima 26 714 koševa!

"Osjećaj je nevjerojatan. Preskočiti Oscara Robertsona koji je po sezoni bilježio u prosjeku gotovo triple-double je nešto o čemu nisam mogao ni sanjati. Još uvijek mi je sve nestvarno. Znao sam koliko mi je poena potrebno, ali sam se pokušao koncentrirati na svoj idući šut kako bi pomogao momčadi da pobijedi", rekao je Nowitzki nakon susreta.

Dallas je pobjedom učvrstio sedmo mjesto na Zapadu, doduše sa po dvije utakmice više od Phoenixa i Memphisa koji također imaju playoff ambicija.

Atlanta je napravila mali koračić unazad kada je mjesto u doigravanju u pitanju. Kod kuće je upisala poraz od očajnog Detroita rezultatom 102-95, čime je omogućila New Yorku da se približi na svega utakmicu zaostatka.
Rodney Stuckey je predvodio Pistonse do pobjede s 29 poena, dok su Greg Monroe i Andre Drummond upisalo po double-double (poeni i skokovi). Kod Atlante je najefikasniji bio Paul Millsap s 24 poena i 12 skokova.

Los Angeles Lakersi su upisali još jedan visoki poraz ove sezone, ovoga put protiv Houston Rocketsa. U LA-u je bilo 145-130 za goste, a jedina svjetla točka u porazu bio je Steve Nash, koji je skočio na treće mjesto NBA lige svih vremena po broju asistencija. Noćas ih je podijelio pet za svega 13 minuta na parketu.

Spomenimo i da je stao nevjerojatan niz od 41 utakmice u kojima je Kevin Durant ubacivao najmanje 25 poena. Oklahoma City je slavila kod Sacramenta sa 107-92, no Durant je u tom susretu ubacio "samo" 23 poena za 31 minutu na parketu. Isti je broj poena ubacio i Caron Butler, koji je pogodio svih šest pokušaja za tri poena.

Recimo i da je OKC igrao bez Russella Westbrooka kojeg je trener odlučio odmoriti uoči gostovanja već naredne večeri kod Los Angeles Clippersa. To bi mogao biti biti dvoboj koji će odlučiti o drugom mjestu na Zapadu. (TS)

NBA liga, utorak:

Atlanta – Detroit 95-102 (Millsap 24k, 12s / Stuckey 29k, Drummond 19k, 17s)

Minnesota – San Antonio 110-91 (Rubio 23k, 7a / Diaw 13k, 5a)

Miami – Brooklyn 87-88 (James 29k, 10s, 6a / Johnson 19k, Plumlee 8k, 8s)

Utah – Dallas 83-95 (Favors 19k, 7s / Nowitzki 21k, 6s, 3a)

Sacramento – Oklahoma City 92-107 (Cousins 234, 14s / Durant 23k, 4s, 4a)

LA Lakers – Houston 130-145 (Young 32k, Meeks 30k / Harden 33k, 12a, Jones 33k, 7s)

9. Memphis Grizzlies 45-32

10. Minnesota Timberwolves 39-38 º

11. Denver Nuggets 33-44 º

12. New Orleans Pelicans 32-45 °

13. Sacramento Kings 27-51 °

14. LA Lakers 25-53 °

15. Utah Jazz 24-54 °