Mini-kriza Hawksa

Boston šokirao Atlantu čudesnim preokretom, LeBron bez milosti za 'svoje'

Bek Celticsa Evan Turner postigao je pobjednički koš dvije desetinke sekunde prije kraja utakmice za slavlje Bostona 89-88 protiv Atlante, vodeće momčadi Istočne konferencije...

Nakon što su u veljaču donijeli niz od 19 uzastopnih pobjeda, Atlanta Hawksi su u Bostonu doživjeli drugi poraz u posljednje tri utakmice, te treći u posljednjih deset dana, iako je sve ukazivalo na slavlje gostiju u TD Gardenu, nakon što su kontrolirali utakmicu i u posljednjih osam minuta ušli s 14 poena prednosti (79-65). Za jednu od najboljih obrana u ligi to je trebalo biti i više nego dovoljno, no bek Celticsa Evan Turner imao je drugačiji scenarij u glavi.

Turner je odlučio sam završiti napad za pobjedu započet šest sekundi prije sirene, pri vodstvu Atlante 88-87. Primio je loptu izvan trice, prevario svog čuvara, ušao u reket i poluhorokom preko dvojice suparničkih igrača pogodio za pobjedu. U preostale dvije desetinke sekunde Hawksi nisu mogli ništa napraviti.

Turneru je utakmicu završio s 12 koševa, devet asistencija i sedam skokova, a njegov je koš Bostonu donio jedino vodstvo na utakmici. Jared Sullinger je u 20. ovosezonsku pobjedu Bostona ugradio 17 poena i 15 skokova. Hawkse je s 22 koša i 12 skokova predvodio Al Horford. Posljednja dva poraza Atlante, u kombinaciji s pobjedom Golden Statea 94-91 nad Minnesotom, vratili su Warriorse na vrh ljestvice u NBA ligi neposredno prije stanke zbog All-Star vikenda u New Yorku.

Drugu veliku pobjedu večeri ostvarila je Oklahoma protiv Memphisa (105-89), važnu zbog ambicija Thundera da budu među osam momčadi koje će u doigravanje. Kevin Durant je s 26 koševa i 10 skokova predvodio domaću momčad, a Russell Westbrook je bio na granici 'triple-doublea' iako nije imao šutersku večer. Iz igre je gađao 4/15, ali je pogodio svih 15 slobodnih bacanja pa je utakmicu završio s 24 koša, devet skokova i devet asistencija. Memphis je sa 16 poena i 11 skokova predvodio Zach Randolph. Unatoč porazu, Grizzliesi čvrsto drže drugo mjesto na Zapadu, dok se Oklahoma (28-25) potpuno primakla osmoplasiranom Phoenixu (29-25).

Cleveland je stigao do 14. pobjede u posljednjih 15 utakmica svladavši na svom parketu Miami sa 113-93. LeBron James je s 18 koševa, 10 skokova i sedam asistencija bio najbolji igrač Cavsa koji su drugo poluvrijeme odigrali bez Kevina Lovea, koji je dobio udarac u desno oko. Do tog trenutka je ubacio 12 poena, uz šest skokova i četiri asistencije, a odlično je njegov izostanak iskoristio Timofej Mozgov. Ruski centar je utakmicu završio s 20 poena i sedam skokova. Centar Miamija Hassan Whiteside opet je imao impresivnu statistiku: 17 koševa i 14 skokova. No, to nije bilo od velike pomoći Heatu koji je dopustio čak sedmorici Cavsa da dođu do dvoznamenkastog učinka.

Indiana je u New Orleansu protiv oslabljenih Pelicansa slavila sa 106-93 i ostvarila desetu gostujuću pobjedu ove sezone. Trijumf je mogao biti i uvjerljiviji, jer su Pacersi u posljednjoj četvrtini imali prednost od čak 33 poena. David West (17 koševa, pet skokova, sedam asistencija) i George Hill (17 poena, devet asistencija) bili su nerješiva enigma za Pelicanse koji su igrali bez ozlijeđenog All-Star centra Anthonyja Davisa, a u sastavu nije bilo ni krila Ryana Andersona te razigravača Jruea Holidaya.

Damjan Rudež je u igri proveo 20 minuta (19:59) te pogodio tri od pet šuteva za šest poena, čemu je dodao i jednu asistenciju, uz jednu izgubljenu loptu.

Indiana (21-33) je na diobi posljednjeg mjesta u Centralnoj diviziji s Detroitom (21-33), ali još uvijek u igri za doigravanje s obzirom na to da osmoplasirani Brooklyn (21-31) ima isti broj pobjeda uz dva poraza manje. Šest momčadi će nakon All-Star vikenda na Istoku započeti žestoku bitku za tri mjesta u doigravanju; to su Charlotte (22-30), Miami (22-30), Brooklyn (21-31), Boston (20-31), Detroit (21-33) i Indiana (21-33).