Griffin i Paul ubacili 69

Bogdanović preselio na klupu

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović odigrao je solidnu utakmicu u dresu Brooklyn Netsa, posljednju uoči početka nove NBA sezone…

Netsi su gostovali kod Boston Celticsa, a trener gostiju Lionel Hollins odlučio je odmoriti svoje najveće zvijezde, dok je našeg reprezentativca preselio na klupu. Umjesto Bogdanovića od prve je minute krenuo Sergej Karasev, koji se nije posebno proslavio sa šest poena i šutom 2-11 iz igre.

Bogdanović je dobio već gotovo standardnih 28 minuta na parketu, za kojih je upisao devet poena, pet skokova, tri asistencije, ali i tri izgubljene lopte.

Domaćin je u konačnici slavio rezultatom 100-86, a iste momčadi sastat će se 29. ovog mjeseca u prvoj utakmici sezone za Bogdanovića i Netse.

Od ostalih zanimljivosti spomenimo sjajne učinke Blakea Griffina u pobjedi Los Angeles Clippersa i Carmela Anthonyja u pobjedi New York Knicksa.

Clippersi su sa 108-105 bili bolji od Phoenixa, a Griffin je za 40 minuta na parketu upisao 35 poena i sedam skokova. Poen manje ubacio je Chris Paul, koji je pritom upisao i devet asistencija.

Anthony je s Knicksima slavio protiv Washington Wizardsa 103-100, a pobjedi je pridonio s 30 poena, te po tri skoka i asistencije. S druge je strane John Wall bio najefikasniji s 29 koševa i sedam asistencija.