Poraz Golden Statea

VIDEO Bogdanović odličan, Netsi slavili u gradskom derbiju

U petak navečer su u akciji na NBA parketima bila sva tri hrvatska košarkaša, a najuspješniji je bio Bojan Bogdanović u pobjedi svojih Brooklyn Netsa.

Netsi su samo dan nakon konačne selidbe iz New Jerseya u Brooklyn znakovito ugostili New York Knickse s 109-98, a Bojan Bogdanović je za 24 minute upisao 16 koševa, trice je gađao 4-5, uz po jedan skok i asistenciju. Bojan je bio drugi najefikasniji Brooklynov igrač nakon Brooka Lopeza (33), dok je Carmelo Anthony s 22 koša predvodio Knickse. Netsi su na omjeru 15-40, a New York je izgubio po 11. put u zadnjih 12 dvoboja, te sada imaju omjer 23-33.

Ostala dvojica hrvatskih košarkaša imali su skroman učinak - Orlando Magic je dobio Dallas Maverickse u produžetku (110-104), a Mario Hezonja je za 16 minuta ostvario 2 koša, 5 skokova i 1 asistenciju, dok je Damjan Rudež u porazu svojih Minnesota Timberwolvesa kod Memphis Grizzliesa (109 -104) za 6 minuta imao 3 koša,1 skok i 2 asistencije.

Portland je odigrao najbolju utakmicu sezone i nanio tek peti poraz vodećim Golden State Warriorsima (137-105) . Junak dvoboja bio Damian Lillard, košarkaš rođen u Oaklandu, koji je protiv Warriorsa imao učinak karijere od čak 51 koš, a tome je dodao i sedam asista i šest oduzetih lopti. Stephen Curry je s 31 poenom predvodio prvake, koji su doživjeli najteži poraz sezone i ugrozili šanse da postanu najbolja momčad regularne NBA sezone ikad.

Chicago Bullsi su u sezoni 1995./96. imali 72 pobjede i 10 poraza, a Warriorsi su sada na 48 pobjeda i pet poraza. Prvake sada čeka serija od šest gostujućih utakmica, među ostalima morat će na vruće parkete kod Clippersa, Miamija i Oklahoma Citya.

REZULTATI:

Orlando Magic - Dallas Mavericks 110-104 - produžetak (Mario Hezonja je za 16 minuta ostvario 2 koša, 5 skokova i 1 asistenciju za Orlando)
Washington Wizards - Detroit Pistons 98-86
Brooklyn Nets - New York Knicks 109-98 (Bojan Bogdanović za 24 minute upisao 16 koševa, trice gađao 4-5, 1 skok i 1 asistenciju za Brooklyn)
Atlanta Hawks - Miami Heat 111-115
Chicago Bulls - Toronto Raptors 116-106
Memphis Grizzlies - Minnesota Timberwolves 109 -104 (Damjan Rudež za 6 minuta upisao 3 koša,1 skok i 2 asistencije za Minnesotu)
New Orleans Pelicans - Philadelphia Sixers 121-114
Oklahoma City Thunder - Indiana Pacers 98-101
Milwauke Bucks - Charlotte Hornets 95-98
Phoenix Suns - Houston Rockets 100-116
Portland Trail Blazers - Golden State Warriors 137-105
Sacramento Kings - Denver Nuggets 116-110
Utah Jazz - Boston Celtics 111-93
Los Angeles Lakers - San Antonio Spurs 113-119