Barca skoro osramotila Lakerse i Clipperse

Prvo poluvrijeme je krenulo rekreativno - čvrsti Španjolci držali su pristojan minus. Onako kako to ide u ogledima NBA i europskih momčadi. U zadnjoj je četvrtini Bryant sjeo na klupu, a Navarro 'poludio'…

Bio je to ludi vikend za Navarra, Andersena i suigrače. Prvo Lakersi, pa onda i Clippersi.

14.000 navijača NBA prvaka u Staples centru, gledalo je odličnog Juana Carlosa Navarra (34 poena, 7 assistencija) i društvo. Prvo poluvrijeme je završilo s ugodnih minus 9 za Barcu (53 – 44).

Andrew Bynum (13 poena), 213 cm visoki i 130 kilograma težak centar, dobro je 'razgrtao' Andersena i druge centre Barcelone i naravno, uz Bryanta (28 poena za 26 minuta), bio nerješiva enigma za goste. Barcelonu su u tom prvom poluvremenu držale trice, pogodili su ih čak 9.

S minus 15 Barca je ušla u posljednju četvrtinu. Činilo se kako će momci iz Los Angelesa lagano privesti utakmicu kraju. Kobe Bryant je sjeo na klupu, zaogrnuo se ručnikom i u nevjerici gledao seriju Španjolaca.

Dvije minute prije kraja Barca je došla na minus 4 (101 – 97), no ponestalo im je daha i koncentracije. Završilo je pristojnih 108-104. Slično im se dogodilo i na utakmici protiv Clippersa dan poslije, izgubili su sa 114 – 109.

Kako narod kaže 'došli u Rim, a nisu vidjeli Papu'. U Barcinom slučaju 'Došli u Los Angeles, a nisu vidjeli Hollywood'…