druga pobjeda

Zadrani zaključili savršeni vikend hrvatskih klubova u ABA ligi

Košarkaši Zadra zaključili su uspješan vikend hrvatskih klubova u regionalnoj ABA ligi...

Košarkaši Zadra u susretu 5. kola regionalne ABA lige ostvarili su drugu pobjedu svladavši na domaćem terenu MZT iz Skoplja sa 71-65 (25-23, 17-12, 12-17, 17-13).

Zadrani su odlično otvorili utakmicu i vodili tijekom gotovo čitavog susreta. Kriza je stigla u trećoj četvrtini u kojoj su gosti uspjeli povesti sa 52-50, no uslijedila je ključna serija domaćih od 10-0 krajem treće i početkom četvrte četvrtine za preokret i prednost od 60-52.

Krajem utakmice Zadar je imao i 13 razlike (71-58), a gosti su u završnici uspjeli tek ublažiti poraz.

Ivan Marinković sa 17 i Ivan Ramljak sa 13 koševa predvodili su Zadar, dok je Jure Lalić sa 19 poena i 12 skokova bio najbolji u redovima MZT-a.

Zadrani su tako zaključili uspješan vikend hrvatskih klubova u ABA ligi nakon što su dan ranije i Cibona i Zadar slavili u svojim ogledima.

Nakon pet kola Zadar ima dvije pobjede i tri poraza, dok je MZT izgubio svih pet utakmica.