Sekundu prije kraja

Cibona na krilima Krušlina dobila Olimpiju u Ljubljani

Košarkaši Cibone u susretu su 17. kola regionalne ABA lige u dramatičnoj utakmici kao gosti u Ljubljani svladali Olimpiju sa 68-67 (27-13, 12-11, 12-23, 17-20).

Cibona je sjajno odigrala prvih 15-ak minuta i povela sa 35-15, ali zatim potpuno stala u napadu.

Olimpija je serijom 16-0 u završnici treće i početkom četvrte četvrtine uspjela ostvariti preokret i povesti sa 52-51, ali tada se ukazao Filip Krušlin koji je odigrao sjajnu završnicu.

Filip Krušlin je 12 od svojih 16 koševa postigao u četvrtoj četvrtini uključujući i pobjedničko slobodno bacanje sekundu prije kraja nakon što ga je pod Ciboninim obručem nakon promašaja Laponika prekršajem zaustavio Hrovat.

Uz Krušlina dobar je kod Cibone bio Nebojša Joksimović sa 15 koševa, dok je 15 poena za Olimpiju postigao Sašo Zagorac.

Cibona je sada u ABA ligi na omjeru pobjeda i poraza 7-10, a Olimpija na 6-11.