100-tka vukova

Cibona i Cedevita slavili u ABA ligi

Uspješna subota za dva najbolja hrvatska košarkaška kluba u ABA ligi...

Nakon dva uvjerljiva uvodna poraza košarkaši Cedevite ostvarili su treću uzastopnu pobjedu u ABA ligi, nakon što su u subotu na gostovanju u Srijemskoj Mitrovici svladali Mega Leks s 85-82 (19-25, 21-19, 25-15, 20-23).

Cedevita je loše otvorila utakmicu (0-10) pa se sredinom prve četvrtine počela vraćati, da bi momčad Veljka Mrđića opet loše započela drugu dionicu (0-8) i nakon 14 minuta zaostajali 14 koševa (19-33). Do poluvremena su hrvatski prvaci uspjeli smanjiti zaostatak na samo četiri poena (40-44), a sjajnom igrom u trećoj četvrtini doći do šest koševa prednosti (65-59) za završnih deset minuta.

Odluka o pobjedniku pala je u posljednjoj minuti, u koju je domaća momčad ušla s vodstvom 82-80. No, tada je Scotty Hopson pogodio tricu, a David Stockton i Luka Babić su svaki pogodili po jedno slobodno bacanje, dok su igrači Mega Leksa promašili sve pokušaje.

Cedevitu je do pobjede predvodio Hopson s 23 koša. Luka Babić je ubacio 15 poena uz tri asistencije, a Karlo Žganec postigao 13 koševa i imao pet skokova. Rade Zagorac je bio najbolji strijelac Mega Leksa s 24 koša.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Cibona je u KC Dražen Petrović s uvjerljivih 102-79 slavila protiv Karpoš Sokolija. Cibonine strijelce je s 23 koša predvodio hrvatski reprezentativac Željko Šakić koji je tome dodao još sedam skokova i tri asistencije. Amerikanac Elijah Johnson postigao je 18 koševa, Marin Rozić 15, a Ante Žižić 13.

U nedjelju (19 sati) će utakmicu 5. kola odigrati i treći hrvatski predstavnik Zadar koji će u dvorani Krešimira Ćosića dočekati skopski MZT.