Cedevita uvjerljiva

Cibona pregazila Kvarner, u polufinalu ju čeka Zadar

Još je jedna, rezultatski nebitna utakmica, ostala do kompletiranja A-1 Lige za prvaka.

Odigrane su prve tri utakmice posljednjeg, 14. kola košarkaške A-1 Lige za prvaka nakon kojih su poznati polufinalni parovi.

U polufinalu će igrati Cedevita i Kvarner 2010, te Cibona i Zadar.

Uoči posljednjeg kola bile su poznate sve četiri momčadi koje idu dalje, a jedina je dvojba bila tko će biti treći i četvrti, Zadar ili Kvarner 2010. Na koncu je 'trica' pripala Zadru nakon pobjede protiv Gorice 86-79, dok je Kvarner 2010 u dvorani Mladosti na Trsatu izgubio od Cibone 73-89 i ostao četvrti.

Cibona je utakmicu odradila ozbiljno i već nakon prve četvrtine je imala 14 koševa prednosti (28-14). Domaćin se do poluvremena vratio u igru smanjivši na šest koševa zaostatka (35-41), no treća i četvrta dionica su pripale 'vukovima' za uvjerljivu pobjedu. Kod Cibone su najefikasniji bili Ante Toni Žižić sa 20 koševa i osam skokova, te Nik Slavica sa 14 koševa i devet skokova. U domaćim redovima najefikasniji su bili Siniša Štemberger sa 19 i Ivan Kučan sa 15 koševa.

U dvoboju između Gorice i Zadra domaćin se držao do poluvremena, no u trećoj četvrtini Zadar je pobjegao na 11 koševa prednosti što je do kraja susreta uspio obraniti. važnu pobjedu gostima donijeli su Lovre Bašić sa 23 koša i 10 asistencija, te Ante Delaš i Ivan Marinković sa po 13 koševa. Kod Gorice najefikasniji su bili Ante Mašić sa 23 i Ljubo Prgomet sa 20 koševa.

Cedevita je u zadnjem kolu pobijedila Split 109:83 i Ligu za prvaka okončala sa 13 pobjeda i jednim porazom. Onim od Cibone u 11. kolu. Cedevita je utakmicu protiv Splita odlučila u drugoj četvrtini koju je dobila 34-11, a potom mirno odradila utakmicu do kraja. Najefikasniji u redovima aktualnog hrvatskog prvaka bili su Marko Arapović sa 14 koševa, Luka Babić sa 13, te Luka Žorić sa 12 koševa. Kod Splita najefikasniji su bili Toni Dijan i Henrik Širko sa po 13 koševa.

REZULTATI:

Cedevita - Split 109-83

Kvarner 2010 - Cibona 73-89

Gorica - Zadar 79-86

U nedjelju:

Zagreb - Šibenik

POREDAK: Cedevita 13-1, Cibona 11-3, Zadar 8-6, Kvarner 2010 7-7, Split 5-9, Zagreb 6-7, Gorica 4-10, Šibenik 1-12