Slavili i Zagreb i Kvarner

Zadru dalmatinski derbi na punim Gripama

Tri od četiri utakmice košarkaške Lige za prvaka odigrane su ovog utorka.

U susretu 4. kola košarkaške Lige za prvaka Zadar je u jadranskom derbiju na gostovanju pobijedio Split 90:78.

U utorak su odigrane još dvije utakmice. Zagreb je porazio Goricu 91:71, dok je Kvarner 2010 slavio protiv Šibenika 84:77. U posljednjem susretu četvrtog kola u srijedu se sastaju Cedevita i Cibona.

Zadar je na Gripama veliki korak prema pobjedi načinio u prvoj četvrtini koju je dobio 29-15. Na poluvremenu je bilo +17 i gosti su do konca susreta rutinski odradili posao. Kod Zadra najefikasniji je bio Ante Delaš sa 21 košem, Ivan Ramljak je ubacio 17 koševa uz 11 skokova, dok je Domagoj Bošnjak dodao 13 koševa. Kod Splita najefikasniji su bili Mate Kalajžić s 18, Ante Đugum s 12 i Josip Jukić s 10 koševa.

Gorica, koju vodi bivši igrač Zagreba Josip Sesar, se dobro držala u Trnskom do poluvremena. Međutim treću i četvrtu dionicu Mravi su dobili sa 16 koševa razlike (44-28) ostvarivši na koncu uvjerljivu pobjedu. U domaćim redovima najefikasniji su bili Jakov Vladović sa 18 koševa, Luka Božić sa 17 koševa i 10 skokova, te Ivan Batur sa 13 koševa. U suparničkim redovima najefikasniji su bili Ivan Papac sa 19 koševa i sedam skokova, te Ante Mašić sa 15 koševa i devet skokova.

Šibenik je u Rijeci vodio tri četvrtine, no u posljednjoj dionici je Kvarner 2010 preokrenuo rezultat i taj period dobio 24-15 za konačnih plus sedam. Petar Marić sa 23 koša i Šime Špralja sa 21 košem su bili najbolji u domaćim redovima dok su kod Šibenika najefikasniji bili Roko Badžim sa 17 i Ivan Blaće sa 16 koševa i 11 skokova.

U posljednjem susretu 4. kola u srijedu će snage odmjeriti Cedevita i Cibona.

Na vrhu ljestvice je Zagreb (3-1), ispred Cedevite (3-0), Zadra (2-2), Splita (2-2), Kvarnera 2010 (2-2) i Cibone (2-1). Zadnja dva mjesta drže Gorica (1-3) i Šibenik (0-4).