Hrvatska reprezentacija
Šanse, promašaji, golovi...

Pogledajte sažetke: Najzanimljiviji trenuci utakmice koja je Vatrene odvela na Euro

Uzbudljivo je bilo na Rujevici gdje je Hrvatska pobjedom potvrdila plasman na euro kao pobjednik skupine E.

U odlučujućoj utakmici za plasman na Europsko nogometno prvenstvo Hrvatska je pobijedila Slovačku s 3:1.

Bio je dovoljan i bod, ali izabranici Zlatka Dalića su osvojili sva tri i time zacementirali prvo mjesto u skupini E, s nedostižnih pet bodova prednosti pred trenutno drugoplasiranom Mađarskom.

Vatreni su bolje otvorili utakmicu, pritiskali su Slovake, stvarali prilike i poluprilike, ali nepreciznost i vrlo dobro raspoloženi slovački vratar Martin Dubravka kumovali su tome da gosti dugo drže remi. I onda, praktički iz ničega, Slovačka je povela u 32. minuti nakon ubačaja s lijeve strane kojeg je Robert Boženik pospremio u mrežu.

Na poluvrijeme se otišlo s rezultatskim zaostatkom i situacija nije bila dobra, ali u početkom nastavka je izbornik Dalić uveo Josipa Brekala umjesto indisponiranog Ante Rebića i Hrvatska je proigrala. Prvo je majstorskim potezom Nikola Vlašić izjednačio, zatim Bruno Petković zabio glavom za preokret, a kad su Slovaci dobili crveni karton (Robert Mak) bilo je jasno da je priči kraj. To je samo potvrdio Ivan Perišić postigavši pogodak za konačnih 3:1.