Varaždin slomio Cibaliju, Dinamo pobijedio Slaven Belupo!

U finale hrvatskog Kupa plasirali su se Varaždin i Dinamo...

Varaždin je pobijedio Cibaliju 3:0 u uzvratnoj utakmici polufinala hrvatskog Kupa i time je nadoknadio poraz od 1:0 iz Vinkovaca te se plasirao u finale Kupa. Varaždince u finalu očekuje Dinamo koji je nakon pobjede u Zagrebu od 4:1 slavio i u Koprivnici s 1:0.

Dvostruki strijelac za Varaždin bio je Davor Vugrinec (47, 80 - 11m), a jedan gol postigao je mladi Filip Škvorc (81).

Plasmanom u finale hrvatskog Kupa Varaždin je izborio nastup u kvalifikacijama za Europsku lige, jer je sasvim izvjesno da će Dinamo osvojiti prvenstvo.

Dinamo je pobijedio Slaven Belupo golom Ivana Tomečaka u 86. minuti, iz praktički jedine šanse na utakmici.

Finale Kupa se igra na dvije utakmice. Prva je na rasporedu 11. svibnja, a uzvrat 25. svibnja. Obje utakmice igrat će se u 17.30 sati.

--------------------------------------------------------------------------------------------

U Varaždinu se okupilo oko pet tisuća gledatelja. Stiglo je i dvjestotinjak „Ultrasa“ iz Vinkovaca.

U Koprivnici je stadion gotovo dupke pun, okupilo se oko 3.500 gledatelja. Dinao je započeo utakmicu bez svojeg najboljeg igrača Sammira kojeg je trener Vahid Halilhodžić ostavio na klupi.

Već u petoju minuti Varaždinci su mogli postići pogodak. Nakon jednog ubačaja sa strane stativu je glavom pogodio Brlečić.

U 15. minuti Cibalia je uzvratila preko Dine Kresingera koji je glavom pucao preko gola s nekih sedam-osam metara od vratiju domaćina.

U Koprivnici nije bilo većih uzbuđenja u prvih petnaestak minuta igre.

Slaven je u 20. minuti imao veliku šansu. Prvo je Bušić promašio loptu, a zatim je Kelava obranio udarac Mujanovića koji je pucao s nekih tri-četiri metra od vrata Dinama.

U 26. minuti Davor Vugrinec solidno je izveo slobodan udarac s nekih 15 metara od gola Vinkovčana. Plasirana lopta prohujala je nekih pola metra od desne stative vratara Cibalije.

Kresinger je u 37. minuti mogao puno toga riještiti u ovom susretu. Napadač Cibalije sam je izašao pred vratara Varaždina, odlučio se za udarac, no loptu je dirao vratar Krklec, dovoljno da prođe pokraj vrata. Bila je to stopostotna šansa za kojom bi Vinkovčani mogli požaliti.

Tri minute kasnije Varaždin je uzvratio preko Glavine. Filip Škvorc se solo akcijom oslobodio dvojice igrača Cibalije, sjajno je proigrao Glavinu koji je s desetak metara, iskosa s lijeve strane, pucao pokraj vrata Cibalije.

Prvo poluvrijeme u Varaždinu je završeno. Trener Cibalije Stanko Mršić kratko je prkomentirao:

"Mislim da gledatelji mogu biti zadovoljni viđenim. Igra se otvoreno. Mi smo imali dvije odlične šanse, ali nismo uspjeli postići pogodak", zaključio je Mršić dodajući da i u nastavku očekuje sličnu utakmicu. Bez pogodaka završilo je i prvo poluvrijeme u Koprivnici.

DRUGA POLUVREMENA:

Druga poluvremena u Varaždinu i Koprivnici započela su prije nekoliko trenutaka. Nema pogodaka niti na jednoj utakmici.

Najbolji igrač Dinama Sammir prvo poluvrijeme je prosjedio na klupi, ali početkom drugog dijela počeo se zagrijavati.

GOOOOL!!! Davor Vugrinec doveo je Varaždin u vodstvo u 47. minuti. Glavina je sjano proigrao Vugrinca koji je izašao sam pred vratara Cibalije i svladao ga odmjerenim udarcem s petanestak metara.

Tri minute kasnije Varaždin je imao još jednu odličnu šansu, no Glavina je promašio cijelu loptu na pet-šest metara udaljenosti od vrata Cibalije.

U 67. minuti gromoviti udarac Vitaića s nekih tridesetak metara atraktivnom paradom skrenuo je u korner vratar Varaždina.

U Koprivnici je Slaven umalo poveo u 73. minuti nakon sjajnog slobodnog udarac kojeg je izveo Bagarić. Lopta je prohujala pokraj vratiju Kelave za kojih dvadesetak centimetara.

GOOOL!!! Varaždin je poveo 2:0 u 81. minuti eurogolom Filipa Škvorca! Mladi veznjak Varaždina topovski je opalio s nekih dvadesetak metara u donji desni kut Matkovića.

GOOOL!!! U 84. minuti jedanaesterac za Varaždin realizirao je Vugrinec. Parmaković je zaradio crveni karton nakon što je u šesnaetercu Cibalije srušio Glavinu.

GOOOL!!! Dinamo je poveo u Koprivnici u 86. minuti pogotkom Tomečaka. Ibanez je ubacio s lijeve strane, a Tomečak je skrenuo loptu u gol s nekih pet-šest metara od vrata Slavena.

U uzvratnim polufinalnim utakmicama hrvatskog Kupa sastaju se Slaven Belupo i Dinamo te Varaždin i Cibalia. Dinamo u Koprivnicu stiže s prednošću od 4:1 iz Zagreba, dok Vinkovčani dolaze u Varaždin s pobjedom od 1:0.

U Maksimiru su strijelci za Dinamo bili Sammir (7) i Badelj (23) iz jedanaesterca Sylvestr (9) i Tomečak (88) iz igre. Pogodak nade za Slaven postigao je Benko (35).
Minimalnu prednost Cibalije pred uzvrat u Varaždinu osigurao je Dino Kresinger (31), kojem je to bio četvrti pogodak ove sezone u Kupu.

Dinamo dolazi u Koprivnicu nakon prvog ovosezonskog poraza u sezoni. „Modri“ su u prošlom kolu Prve HNL izgubili od Istre u Puli, a taj poraz izazvao je pravu „malu buru“ na Maksimiru. Zaoštrilo se na relaciji trener – Uprava kluba. Pojavila se čak i dezinformacija o smjeni Vahida Halilhodžića. Nije se pokazala točnom, ali čelnici Dinama uputili su kritike na račun momčadi, ali i trenera, pa će biti zanimljivo vidjeti hoće li te kritike već na gostovanju u Koprivnici uroditi plodom. Vaha je pod velikim pritiskom. Posrne li Dinamo još jednom, sve opcije su otvorene... Slaven je u prošlom kolu HNL-a pobijedio na teškom gostovanju u Vinkovcima, tako da se može zaključiti kako u punoj formi dočekuje Zagrepčane.

Mlada momčad Varaždina podigla je samopouzdanje pobjedom nad Hajdukom u pretprošlom kolu HNL-a, no Vinkovčani imaju iskusnu momčad koja teško prima pogotke. Cibalia ove sezone u prosjeku prima pogodak svaku utakmicu i pol, tako da Varaždincima neće biti jednostavno nadoknaditi zaostatak iz Vinkovaca.

Početni sastavi:

Slaven Belupo: Nurković - Purić, Rogulj, Maras, Bagarić - Kokalović, Milardović, Mujanović, Vojnović - Benko, Bušić
Trener: Roy Ferenčina
Dinamo: Kelava – Cufre, Bišćan, Tonel, Mesarić – Calello, Ademi – Šitum, Badelj, Ibanez – Beqiraj
Trener: Vahid Halilhodžić

Varaždin: Krklec – Šimek, D. Škvorc, Conjar, Kvesić – Šafarić, Brlečić – Glavica, Glavina, F. Škvorc – Vugrinec
Trener: Samir Toplak
Cibalia: Matković – Tomić, Lučić, Parmaković – Radotić, Mazalović, Jurić, Vitaić – Bartolović, Prgomet – Kresinger
Trener: Stanko Mršić