Dinamo razbio Slavena, Vaha se opet 'zakačio' s Crncem

U prvoj utakmici polufinala hrvatskog Kupa Dinamo je na Maksimiru pobijedio Slaven Belupo sa 4:1...

Dinamo je u prvih deset minuta igre poveo protiv Slaven Belupa 2:0 pogocima Sammira i Jakuba Sylvestra.
Sammir je u 7. minuti realizirao jedanaesterac za „modre“ nakon što je nekog od igrača Slavena lopta pogodila u ruku poslije udarca Milana Badelja.

Dvije minute kasnije Sammir je „ukrao“ jednu loptu na polovici Slavena, zatim je sjajno proigrao Sylvestra kojem nije bilo teško pogoditi mrežu Rodića.

Novi jedanaesterac za Dinamo uslijedio je u 23. minuti utakmice kada je Sammir srušen u kaznenom prostoru Slavena, a „najstrožu kaznu“ sigurno je izveo Milan Badelj.

Slaven je smanjio na 3:1 pogotkom Leona Benka u 35. minuti. Mujanović je iz slobodnog udarca centrirao s desne strane, a Benko je spretno glavom matirao Kelavu. Nakon pogotka verbalno su se sukobili "stari znanci", pomoćni trener Slavena Pavo Crnac i trener Dinama Vahid Halilhodžić. Na posljednjoj prvenstvenoj utakmici Dinama i Slavena Vaha se uneo u lice Crncu i oštro mu zaprijetio: "Ponovi to još jednom!"

Vaha je kasnije izjavio kako su ga s klupe Slavena vrijeđali, no gosti iz Koprivnice to su kasnije demantirali. Ovoga puta verbalni sukob trajao je barem dvadesetak sekundi. Nakon pogotka Slavena, Vaha je skočio s klupe. Ne znamo što je tražio, ali uzvratio mu je Crnac pozivajući ga da priđe bliže kako bi to u "četiri oka" razriješili.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo šansi za pogodak, pa ni promjene rezultata.

Dinamo je početkom drugog dijela snažno pritisnuo Slaven koji je teško izlazio sa svoje polovice. U dva je navrata odlično reagirao Rodić obranama nogom, a „modri“ napadači nisu bili na prvom mjestu kako bi „odbijance“ pospremili u mrežu.

Dinamo je u nastavku igre kontrolirao igru, ali onda je obrana "modrih" zaspala u 82. minuti. Nakon proboja Benka s desne strane i povratne lopte na vrh peterac Dinama, Mujanović je malo zakasnio, no stigao je loptu i uputio udarac koji je netko iz obrane "modrih" blokirao na metar od gol crte. Minutu kasnije Ademi je na suprotnoj strani imao stopostotnu šansu. Izašao je sam ispred Rodić, no nije ga uspio predriblati.

I taman kad se činilo da će Slaven otići u Koprivnicu s podnošljivim porazom, u 88. minuti "ukazao" se Ivan Tomečak. Nakon duge lopte Barbarića i loše procjene istrčalog Rodića, Tomečak je prošao vratara Slavena i gurnuo loptu u nebranjenu mrežu. Dinamo putuje u Koprivnicu s pobjedom od 4:1. Uzvrat se igra točno za dva tjedna, 20. travnja.

DINAMO – SLAVEN BELUPO 4:1