Ozljeda Sammira!

Pogledajte kako je Dinamo teškom mukom svladao Šibenik!

U desetom kolu Prve HNL Dinamo je na Maksimiru pobijedio Šibenik 2:1…

Nakon što je Sammir u drugoj minuti glavom postigao vodeći pogodak za Dinamo, malo tko je mogao pomisliti da će ishod utakmice Dinama i Šibenika biti neizvjestan do posljednje minute utakmice.

No, gosti su se pokazali tvrdim orahom. U 19. minuti Željko Maličić topovskim je udarcem sa tridesetak metara zatresao gredu Ivana Kelave. Šibenik je u prvom dijelu prijetio Dinamu udarcima s distance i brzim kontrama, a da bi lideri prvenstva mogli imati problema u ovoj utakmici, moglo se zaključiti u 27. minuti, kada je Kruno Jurčić izvukao iz igre Sammira, koji se prije toga ozlijedio u jednom startu. Sammir je s terena izašao lagano šepajući, čine se da je ozlijedio gležanj.

Šibenčani nisu odustajali niti kada je Dinamo preko Fatosa Beqiraja, možda i najboljeg igrača utakmice, poveo 2:0 u 55. minuti. Gostima s se borbenost isplatila u 59. minuti. Šime Vrsaljko nije najbolje primio jednu loptu na prsa, loptu mu oduzima Zvonimir Blaić te sjajno upošljava Antonija Jakoliša kojem nije bilo teško iz neposredne blizine matirati Kelavu. Do kraja utakmice Dinamo je opreznijom igrom čuvao loptu i na kraju očuvao minimalno vodstvo.

Svi izvještaji i snimke utakmica MaxTv Prve lige nalaze se OVDJE.

Bila je to deveta pobjeda „modrih“ u deset odigranih kola Prve HNL. Dinamo je povećao prednost u odnosu na drugoplasirani Hajduk na osam bodova, no Splićani imaju utakmicu manje - sutra gostuju u Karlovcu.

Tijek utakmice:

90' Kraj utakmice. Dinamo je pobijedio 2:1.

76' Jurčić vadi iz igre umornog Matea Kovačića, a uvodi Sylvestra.

75' Prva izmjena Šibenika. Izlazi Željko Maličić, a ulazi Andrej Vuk.

74' U ovim trenucima s maksimirskog "sjevera" poletjele su petarde na tartan stazu, a sve je popraćeno uvredljivim skandiranjem BBB-a na račun izvršnog predsjednika Dinama Zdravka Mamića.

59' GOOOL!!! Jakoliš je smanjio na 2:1. Vrsaljko nije najbolje primio jednu loptuna prsa, loptu mu oduzima Blaić te upošljava Jakoliša kojem nije bilo teško pogoditi mrežu Kelave.

55' GOOOL!!! Fatos Beqiraj povisio je na 2:0. Leko i Šitum odigrali su dupli pas, a Šitum je zatim izbacio Beqiraja u gol-šansu koju crnogorski napadač ne propušta realizirati. Bio je to peti pogodak Beqiraja u prvenstvu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Umjesto Rukavine Jurčić je ubacio Šituma.

45' Kraj prvog poluvremena. Dinamo od 2. minute vodi 1:0. Strijelac je bio Sammir kojeg je zbog ozljede u 27. minuti zamijenio Morales.

43' Husmani je zaprijetio Kelavi udarcem s distance, no lopta je prohujala preko grede.

36' Ponovno dobra akcija Leke, no pucao je prilično mlako s dvadesetak metara, tako da je Blažević lako ukrotio loptu.

27' Jurčić vadi Sammira iz igre zbog lakše ozljede, a umjesto njega baca u vatru Pedru Moralesa.

25' Mateo Kovačić pokušao je iznenaditi Blaževića prizemnim udarcem s ruba šesnaesterca, no vratar Šibenika bio je dobro postavljen.

19' Sjajan udarac Maličića s tridesetak metara završio je na mjestu gdje se spajaju stativa i greda. Kelava je krenuo na tu stranu, ali dojam je da ne bi stigao loptu da je išla u gol.

17' Nakon duplog pasa s Rukavinom, Leko je ušao u šesnaesterac Šibenika, prošao je jednog igrača, no obrana gostiju u posljednji trenutak otklanja opasnost.

12' Nakon furioznog starta Dinama, utakmica se primirila. Šibenik je uspostavio ravnotežu.

2' GOOOL!!! Sammir je udarcem glavom doveo u vodstvo Dinamo na samom startu utakmice. Nakon povratne lopte Ibaneza, Beqiraj je pogodio gredu s vrha peterca, lopta se odbila od zemlje do Sammira koji je smireno glavom prebacio istrčalog Blaževića.

1' Utakmica je počela. Umjesto najavljenog Calella u momčadi Dinama zaigrat će Nikola Pokrivač. Ne znamo zbog čega se Jurčić u posljednji trenutak odlučio za ovu promjenu.

-------------------------------------------------------------------------------------

Dinamo traži devetu pobjedu u HNL-u čime bi nastavio održavati prednost nad svojim konkurentima, posebno Hajdukom koji sutra igra protiv Osijeka.