.

 

Svi prvoligaški dobili licencu, Split na vrijeme poslao zahtjev!

  • Zagreb, 04.05.2011. 14:45
  • Autor: Ivica Medo
  • 1 komentara

Okončan je središnji postupak za licenciranje klubova za godinu 2011/2012.

 
 
 
 
Hrvatska nogometna liga (arhivska fotografija)
Hrvatska nogometna liga (arhivska fotografija)

Hrvatska nogometna liga (arhivska fotografija)

Licence za nastup u europskim natjecanjima dobili su Cibalia, Dinamo, Dugopolje, Hajduk, Inter, Istra, Rijeka, Slaven, Split i Varaždin.

Licence za Prvu HNL dobili su Cibalia, Dinamo, Dugopolje, Gorica (zamjensko igralište u Zaprešiću), Hajduk, Dragovoljac, Inter, Istra, Karlovac, Lokomotiva (Maksimir), Lučko (Kranjčevićeva), Osijeka, Rijeka, Slaven Belupo, Split, Šibenik, Varaždin, Zadar i Zagreb.

Licencu za Drugu HNL dobili su Croatia Sesvete, Dugopolje, Gorica, HAŠK, Imotski, Junak, Lučko, Međimurje, Mosor, Croatia Slavonski Brod, Kostrena, Radnik Sesvete, Rudeš, Segesta, Solin i Vinogradar.

>> GOL.hr spekulira: Je li ishod rata Markovića i Štimca u rukama Bilića?

>> VIDEO Veliki obrat: Štimac ipak pobjeđuje Markovića i Mamića!?

Iako se spekuliralo kako Split nije na vrijeme podnio prijavu za nastup u europskim natjecanjima, predsjednik Žalbene komisije u postupku licenciranja Igor Meznarić otkrio je kako je ta prijava ipak prispjela na adresu HNS-a u zadanom roku, ali još nije mogao potvrditi točan datum prispjeća prijave.

Klubovi iz Druge lige koji su podnijeli licencu za Prvu ligu moraju biti među pet prvoplasiranih da bi ušli u elitni rang. Zanimljiv je podatak da klubovi u Prvoj ligi moraju imati barem pedeset posto profesionalnih nogometaša.

Glavni tajnik HNS-a Zorislav Srebrić kratko je prokomentirao odluku Ministarstva uprave o potvrdi legitimnosti Tomislava Jurjevića kao predsjednika NS Dubrovačko-neretvanske županije.

„Nismo primili dopis Ministarstva, zato mi je to teško komentirati. Točno je da je Jurjević potvrđen kao predsjednik NS Dubrovačko-neretvanskog saveza, ali to uopće nije bilo sporno. Praktički je ta Skupština dobila svoju verifikaciju“, kazao je Srebrić, a na pitanje smatra li da je to potvrda teze kako je Jurjević trebao glasovati umjesto Mate Previšića na spornoj skupštini 17. prosinca, Srebrić je odgovorio:

„To nije uzročno posljedično vezano. Druga strana to tumači kako njoj odgovara“, kazao je Srebrić.

  • Ispiši
  • Ocijeni:
  • ( glasa)

Komentari ( komentara do sada)

Komentiraj

tvoj komentar:



Anketa

Na utakmice HNL-a ne idem zbog: