Derbi u Splitu

Torcida pomogla BBB-ima: Mate Bilić nokautirao Dinamo!

Split je pobijedio Dinamo 1:0 u Parku mladeži u 13. kolu Prve HNL…

Odlučujući trenutak utakmice dogodio se u 39. minuti. Vojnović se probio kroz „modru“ obranu, odigrao pas za Bilića, koji je ušao u šesnaesterac i topovskim udarcem proparao mrežu Zelenike.

Dinamo je imao više od igre, „modri“ su napadali tijekom cijele utakmice, a „crveni“ su se fanatično branili i čekali šansu iz kontre. Splitovi igrači ušli su utakmicu baš onako kako je najavio njihov trener Stanko Mršić – čvrsto i agresivno, trčali su cijelu utakmicu neumorno poput „divljih pasa“.

Soudani nije imao svoj dan

„Modri“ su ponovno iskazali svoju najveću boljku koja ih prati tijekom čitave sezone, a to je loša realizacija. U situacijama koje su mirisale na pogodak najčešće su loše reagirali, a kada su i solidno pucali, odlično je intervenirao vratar Splita Zagorac. Soudani je najčešće prijetio, no Alžirac nije imao svoj dan, a kada on ne zabije, Dinamo gubi. To je već postalo pravilo.

Dinamova terenska inicijativa obično nema konkretnog učinka. Napadači nikako da prorade, akcije završavaju jalovim pokušajima.

Pred sami kraj utakmice trener Splita demonstrativno je otišao u svlačionicu nakon jedne sporne odluke glavnog suca Domagoja Ljubičića, koji je produžio utakmicu za šest minuta, zbog otezanja domaćih igrača u gotovo svakoj prilici.

Suradnja BBB-a i Torcide

Inače, pripadnici BBB-a ušli su na stadion Park mladeži, smjestili su se na tribini zajedno s navijačima Splita. Spekulira se da su BBB-i nabavili ulaznice uz pomoć pripadnika Torcide. Eto, nova uredba dovela je do toga da Torcida i BBB-i surađuju na obostrano zadovoljstvo.

Nakon što posrnuo na Poljudu, Dinamo je u Parku mladeži upisao drugi poraz u sezoni. Hajduk ima šansu da se bodovno izjednači s "modrima" ako u nedjelju pobijedi Hrvatski dragovoljac.

Tijek utakmice: Split - Dinamo 1:0

90+6 Kraj utakmice.

90+4 Šansa za Dinamo. Soudani je pucao preko gola.

90+3 Radotić je srušio Pivarića, slobodan udarac za Dinamo. Igrači Splita su očistili.

90' Igrat će se 6 minuta nadoknade.

88' Prekršaj za Dinamo u opasnoj zoni, iskosa s lijeve strane. Pamić se odlučio za udarac, pogodio je živi zid.

86' Šansa za Split. Paracki je oduzeo loptu Šimuniću, u solo prodoru riješio se dva igrača Dinama, ali na kraju nije imao snage za bolji udarac. Iskosa je pogodio vanjski dio mreže.

79' Žuti karton za Ademija.

77' Zagorac sjajno brani udarac Soudanija koji se odbio od jednog igrača.

67' Soudani je zaprijetio iz gužve, Zagorac brani.

66' Splitovci traže igranje povratne lopte, no bilo je to slučajno dodavanje vrataru.

49' Ademi je s distance pucao pokraj vrata.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog dijela utkamice.

43' Zaiskrilo je između Soudanija i Ibriksa. Pritrčao je i Križanac. Brzo se smirila napeta situacija. Nije bilo žutih kartona.

39' GOOOOL!!! Split je poveo golom Mate Bilića. Vojnović je asistirao, a Bilić topovskim udarcem proparao mrežu "modrih".

24' Vojnović je odapeo s 25 metara. Bilo je to jako blizu.

20' Šansa za Dinamo. Soudanijev udarac je blokiran.

16' Antolić je ušao umjesto Husejinovića.

15' Nakon duela s Križanecem, Husejinoviću se ukazuje liječnička pomoć.

12' Za sada nema izglednih prilika.

8' Igrači Splita ušli su prilično "napaljeno" u utakmicu. Već su napravili niz prekršaja.

1' Utakmica je počela. BBB-i su zajedno na tribini s navijačima Splita. Spekulira se du su im ulaznice kupili pripadnici Torcide.

Sastavi:

Split: Zagorac - Ibriks, Glumac, Križanac, Glavina - Radotić, Dujmović - Belle, Vojnović, Roce - Bilić.

Dinamo: Zelenika - Pinto, Šimunović, Šimunić, Pivarić - Ademi, Pamić - Soudani, Sammir, Husejinović - Čop.