Katastrofalno suđenje

Lakrdija u Koprivnici: Hajduk potopljen, zaštitari odveli Tudora!

Hajduk je teško stradao na gostovanju u Koprivnici...

U 33. kolu HNL-a Slaven Belupo je pobijedio Hajduk 3:0, ali umjesto najveće pobjede koju su Koprivničanci ikad izvojevali nad Splićanima, najviše pažnje priskrbio si je - Marko Matoc.

Katastrofalni sudac iz Zaprešića imao je dosta krivih procjena i na jednoj i drugoj strani, a sve je kulminiralo kada je u 89. minuti odlučio isključiti trenera Hajduka Igora Tudora zbog navodnog ulaska u teren. Tudor je demonstrativno sjeo na klupu i nije htio otići, a Matoc je nakon svega pozvao zaštitare (!) te je u njihovoj pratnji Tudor ipak popustio. "Šećer za kraj" bila je sudačka nadoknada - Matoc je prvotno pokazao da će se igrati pet minuta, od čega dvije i pol minute su izgubljene u tjeranju pravde nad Tudorom, pa smo na koncu od čiste igre vidjeli svega pola minute.

Farmaceuti su zasluženo slavili u ovoj utakmici i to treba jasno istaknuti, ali odluku koja je usmjerila utakmicu na njihov mlin nije režirao nitko od igrača Elvisa Scorije nego, pogađate - Matoc. Igrala se 35. minuta utakmice kada zbog prekršaja na 18 metara nad Delićem. Dojam je da je ta odluka bila puno prestroga, a Matoc ju je začinio sa žutim kartonom Bradariću zbog ranijeg prekršaja u istoj akciji.

Što se tiče pogodaka i šansi, Hajduk je bolje otvorio utakmicu, već u petoj minuti Sušić je pogodio stativu, a kad Bijeli nisu uspjeli realizirati neku od poluprilika u startu, poveli su domaćini u 18. minuti. Delić je s loptom ušao u šesnaesterac i opalio s 15-ak metara s lijeve strane, Kalinić je loptu traljavo odbio, ali natrčava Glavina i donosi prednost domaćinima - 1:0!

U 42. minuti Fuštar je ostao sam poslije kornera i glavom je matirao Kalinića (na poluvremenu ga Tudor zamijenio Tomićem). U nastavku je igrački deficitaran Hajduk pokušavao priprijetiti, ali ostali su Splićani bez gola. Priču je u 69. minuti zaključio Davor Vugrinec pogotkom iz kontre za 3:0. Priču gdje će partija Slavenovih igrača ostati u drugom planu zbog čovjeka koji je privatizirao utakmicu...