Sukob Torcide i Armade

Navijači divljali: Kouassi poništio Benkov volej 'a la Van Basten'

Rijeka i Hajduk odigrali su neriješeno 1:1 u derbiju 11. kola Prve HNL, a podivljali huligani na tribinama trgali su stolce i bacali ih na travnjak, dok je policija među navijače ušla s psima kako bi obuzdala nasilnike...

Rijeka krenula u utakmicu odlučnije i ofenzivnije od Hajduka. Domaćin je poveo u 24. minuti fantastičnim golom Leona Benka. Ivan Tomečak nabacio je s desne strane na drugu stativu, a Benko je lijevom nogom potegao volej i pogodio suprotni gornji kut Kalinićevih vrata. Bio je to gol „a la Van Basten“.

Nakon primljenog pogotka, Hajduk se otvorio pa je u finišu prvog dijela mogao izjednačiti preko Kouassija i Maglice, no na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom Rijeke.

Kako je Rijeka ušla u prvo poluvrijeme, tako je Hajduk krenuo u drugo. „Bijeli“ su krenuli po pogodak i nisu ga dugo čekali. Izjednačili su u 58. minuti svojim najjačim oružjem - nakon prekida. U gužvi se najbolje snašao Jean Kouassi, koji je iz blizine pogodio mrežu domaćina. Torcida je bučno proslavila pogodak uz neizbježnu bakljadu.

Neredi na tribinama

No, s mjesta gdje su se nalazili navijači Hajduka baklje su poletjele prema istočnoj tribini prema navijačima Rijeke. Armada je uzvratila pa je došlo do nereda na tribinama koji se nisu stišavali s manjim ili većim intenzitetom do kraja utakmice. Podivljali huligani trgali su stolce i bacali ih na travnjak, a policija je među navijače ušla s psima kako bi obuzdala nasilnike koji su pokušali provaliti iz "kaveza".

Do kraja utakmice obje momčadi imale su svoje šanse, no čini se da je Rijeka imala izglednije situacije. U samom finišu utakmice Ivan Krstanović, koji je ušao pred kraj utakmice, dvaput se našao u gol-šansama, ali u obje situacije loše je reagirao. Rijeka, Hajduk, Lokomotiva i Dinamo na vrhu su ljestvice s po 23 osvojena boda, ali "modri" imaju utakmicu manje. Dinamo u nedjelju gostuje u Zadru.

Tijek utakmice: Rijeka - Hajduk 1:1

90' Opet šansa za Rijeku. I opet je Krstanović loše pucao.

88' Šansa za Rijeku. Tomečak je odigrao povratnu, Krstanović je pucao, ali točno u Kalinića.

73' Problemi na istočnoj tribini. Torcida je pokušala proboj kroz kavez.

67' Šansa za Hajduk. Iluridze je pucao prizemno s 17-18 metara, a Vargić krajnjim naporom izbacuje loptu u korner.

59' Bakljada Torcide. Navijači Hajduka bacaju baklje prema tribini gdje su navijači Rijeke pa se "zagužvalo" na tribinama.

58' GOOOOL!!! Hajduk je izjednačio nakon kornera. Strijelac je Kouassi koji se najbolje snašao u gužvi.

56' Slobodan udarac za Hajduk u opasnoj zoni. Bukva se odlučio za akciju, ali loše je izvedena.

4' Sharbini je bio u dobroj situaciji za postizanje pogotka, ali njegov udarac je blokiran.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

42' Šansa za Hajduk u kontri. Bukva je centrirao, Maglica je bio kratak za koji centimetar.

42' Benko je opet zaprijetio Kaliniću, ovaj put nije dobro pucao.

37' Šansa za Hajduk. Kouassi je pucao točnu u vratara Rijeke.

24' GOOOOL!!! Benko je zabio u stilu Van Bastena! Kakav volej lijevom nogom!!! Nabacio je Tomečak s desne strane na drugu stativu, a Benko je iz prve potegao lijevom nogom i pogodio suprotne rašlje.

22' Sharbini je odigrao "rolicu", Vargić je promašio cijelu loptu u izglednoj situaciji za pogodak.

17' Tomečak je zamalo postigao autogol. Nakn centaršuta s lijeve strane, Tomečak je ničim izazvan pogodio vanjski dio vratnice vlastitih vrata.

9' Maglica je zaprijetio Vargiću s distance.

5' Prvi korner na utakmici za Rijeku. Pokrivač se odlučio za akciju, nakon centaršuta, lopta je otišla u golaut.

1' Utakmica je počela.

Minuta šutnje za nedavno preminulog Vlatka Markovića, bivšeg dugogodišnjeg predsjednika HNS-a.

Brojni pripadnici Torcide nisu uspjeli ući na stadion. Torcida je napunila svoj sektor.

Sastavi:

RIJEKA: Vargić - Tomečak, Marić, Knežević, Bertoša - Pokrivač, Maleš - Kvržić, Močinić, Sharbini - Benko

HAJDUK: Kalinić - Vršajević, Maloča, Milović, Jozinović - Sušić, Pašalić - Kouassi, Iluridze, Bukva - Maglica