Drugoligaš izbacio Pjesnike

Još jedan nokaut u Kupu: Zelina slavila u Kranjčevićevoj!

U Kranjčevićevoj je Zagreb ugostio drugoligaša Zelinu i - izgubio.

Osim dvoboja Dinama i Zadra na Maksimiru, još je jedna utakmica osmine finala Kupa odigrana s početkom u 15 sati.

U Kranjčevićevoj je Zagreb ugostio drugoligaša Zelinu i - izgubio. Pjesnici su poveli preko Abdurahimija u 19. minuti, 10 minuta kasnije poravnao je Mesec i s tim rezultatom otišlo se na odmor. U nastavku, za potpuni preokret pobrinuo se Fuček, pogotkom u 70. minuti.

Osmine finala domogla se, teže od očekivanog, Lokomotiva, koja je s 3:2 nadvisila niželigaša iz Novske, Libertas.

Za plasman među osam najboljih Osijek i Slaven Belupo trebali su produžetke.

Osječani su ugostili Istru u Gradskom vrtu i u 44. minuti poveli, da bi prednost prosuli u finišu (Puljani su izjednačili pet minuta prije kraja). U 104. minuti Osijek dolazi do vodstva, ali uporni gosti se i drugi put vraćaju, golom u 115. minuti utakmice. Za treći povratak igrača Igora Pamića nije bilo vremena - finalist iz prošle sezone zabio je u 120. za konačnih 3:2.

Uz puno muke u četvrfinale se plasirao Slaven Belupo. Protiv gradskog trećeligaša Koprivnice Farmaceuti su bili aktivniji suparnik, ali u 90 minuta nije bilo golova. Ipak, uspjeli su izbjeći lutriju jedanaesteraca, golovima u 97. i 114. minuti.