HNL: Split preuzeo vrh, pobjede domaćina

U subotu su odigrane tri utakmice 8. kola Prve HNL, a nogometaši Splita su pobjedom protiv 'Lokosa' zasjeli na prvo mjesto...

Iz Parka mladeži još nitko nije odnio puni plijen. Split je pobjedom 1-0 protiv Lokomotive potvrdio odličnu formu te će zasluženo prenoćiti na prvom mjestu prvenstvene ljestvice. Katalinić je nakon dugo vremena imao na raspolaganju sve igrače, dok je jedini pogodak na utakmici zabio Vitaić u 25. minuti.

Do vrlo važne pobjede stigao je i Zadar, koji je kod kuće slavio s 2-0 protiv Istre 1961. Prvi pogodak u Stanovima djelo je Marina Cona, a drugi i ujedno posljednji gol na utakmici postigao je Josip Bilaver u 55 minuti. Ovom pobjedom Zadrani su skočili na solidno 10. mjesto i time pobjegli iz zone ispadanja.

U gradu na četiri rijeke Slaven Belupo nije uspio uhvatiti pozitivnu seriju. Bolji od njega bio je Karlovac. Jedini pogodak za domaćina zabio je Čejvanović. A Igor Pamić može biti zadovoljan rezultatom, s obzirom da mu je nedostajalo nekoliko važnih igrača.

>> HNL: Šibenik stigao do prve pobjede, Varaždin bolji od Cibalije!