HNL: Hajduk se 'vratio iz mrtvih' u Koprivnici

Povratnik na klupu Bijelih, Ante Miše, startao je pobjedom 2-1 u svom drugom mandatu na čelu splitskog velikana…

Gostovanje u Koprivnici bilo je sve osim lagane utakmice za poljuljali Hajduk. Splićani su s novim-starim trenerom na klupi nisu izgledali ništa borbenije ili življe nego posljednja dva gostovanja kada su pretrpjeli uvjerljive poraze. A domaćin je poveo već u šestoj minuti pogotkom Kokalovića koji se najbolje snašao u gužvi ispred gola.

I nakon toga Hajduk nije stvarao kontinuiran pritisak nego su to bili više individualni potezi. S druge strane, Slaven je nekoliko puta vrlo ozbiljno zaprijetio Subašiću. Ipak, umjesto novog pogotka Koprivničana uslijedilo je izjednačenje. Ante Vukušić je u 34. minuti odlično reagirao na asistenciju Tomasova i zabio za 1:1.

>> Uz podršku navijača generalima Dinamo šesti put zaredom prvak Hrvatske!

U nastavku smo svjedočili još manje atraktivnijem dvoboju. Međutim, Splićani su u 74. minuti dočekali, kasnije se ispostavilo, pobjedonosni pogodak. Opet je u prvom planu bila lijeva strana Hajdukova napada, a Tomasov asistent za pogodak Duje Čopa.

Ovim rezultatom Hajduk je prekinuo negativan niz bez pobjede i učvrstio drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici.