Bez pomoći Torcide

Kouassi šokirao, Maloča spasio 'bijele': Hajduk izbjegao blamažu!

Hajduk je pobijedio sa 2:1 Turnovo u prvoj utakmici 2. pretkola Europske lige pred praznim poljudskim trbinama...

Pred praznim poljudskim tribinama Hajduk je odlično otvorio utakmicu. „Bijeli“ su već u 8. minuti poveli golom Marka Bencuna. Pašalić je odlično centrirao, a Bencun je zatiljkom glave matirao makedonskog vratara.

Bencun je nakon nešto više od pola sata igre izašao s travnjaka zbog problema s perifernim vidom, što je, čini se, posljedica udarca zatiljkom kod gola. Kada se činilo da će Hajduk otići na odmor s jednim pogotkom prednosti, Kouassi je nesmotrenim igranjem rukom poklonio jedanaesterac gostima. Blaževski je u sučevom vremenu bio siguran s „bijele točke“.

Bio je to šok koji je ostavio traga na mladoj momčadi Hajduka. U drugom dijelu Makedonci su namirisali šansu i krenuli su nešto ofenzivnije. Mijenjale su se šanse pred vratima obiju momčadi. U 66. minuti Baldovaliev je mogao nokautirati „bijele“.

Napadač Turnova pucao je neometan glavom sa šest-sedam metara, no točno u Kalinića. Šest minuta nakon toga Blaževski je u kontra napadu zaljuljao svojeg čuvara pa opalio sa vrha šesnasterca. Lopta je fijuknula pokraj vratnice.

Hajduk se probudio u posljednjih petnaestak minuta. „Bijeli“ su zaredali s nekoliko dobrih šansi. Pobjednički pogodak postigao je kapetan Mario Maloča u 79. minuti. Nakon „flipera“ pred makedonskim golom, lopta je došla do Maloče koji je snažnim udarcem od grede šalje u mrežu.

Tri minute kasnije Maglica je mogao povisiti na 3:1, ali bio je za malo neprecizan. Hajduk je do kraja utakmice tražio treći pogodak, ali nije uspio zabiti. Na uzvrat u Makedoniju nosi „mršavu“ pobjedu, no dojam je da su „bijeli“ ipak bolja momčad od Turnova i da će proći u 3. pretkolo.

Tko vas je najviše oduševio pobjedom u Europi?

Ukupno glasova:

Tijek utakmice: Hajduk - Turnovo 2:1

90' Kravj utakmice.

84' Caktaš je pucao, Dimovski brani krajnjim naporom.

82' Velika šansa za Maglicu. Nakon povratne lopte, Maglica je ciljao donji lijevi kut, lopta je prošla tik pokraj stative.

79' GOOOL!!! Maloča je zabio za 2:1. Nakon "flipera", lopta je došla do Maloče koji snažnim udarcem od grede pogađa mrežu gostiju.

72' Šansa za Turnovo. Blaženski je zaljuljao svojeg čuvara pa potegnuo sa 16 metara, lopta je fijuknula pokraj vratnice.

69' Kouassi opet puca pokraj gola.

67' Kouassi se našao u dobroj šansi. Pucao je pokraj gola.

66' Velika šansa za goste. Baldovaliev je glavom pucao točno u Kalinića.

62' Pašalić je izašao, ušao je Maglica.

60' Pašalić je pucao s distance preko grede.

52' Kouassi je prošao po lijevoj strani, odigrao povratnu, Mikanović je pucao iz prve, ali pogodio je u blok Makedonaca.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

45' GOOOL!!! Turnovo je izjednačio golom Blaževskog iz jedanaesterca. Kouassi je nesmotreno igrao rukom u šesnaestercu Hajduka.

40' Kouassi je pucao pokraj gola.

38' Odlična akcija Hajduka. Mikanović je iz voleja pucao iskosa s desne strane, Dimovski odbija u korner.

35' Izašao je Bencun, ušao je Mujan. Bencun se žalio na bolove u glavi.

30' Igrači Hajduka ponovno traže igranje rukom nekog od igrača Turnova u šesnaestercu gostiju. Međutim, ništa od toga, sudac je pokazao da se igra dalje.

22' Dobra šansa za Hajduk. Jozinović je odigrao povratnu, Sušić je pucao iz izgledne pozicije pokraj gola.

19' Kouassi je pucao, lopta je pogodila u lakat jednog igrača Turnovam, ali sudac nije ništa pokazao. Čini se da je dobro procijenio.

17' Kouassi je bio u izglednoj šansi, ali lopta mu je u odsudnom trenutku pobjegla.

16' Kalinić je pogrešno dodao nogom. Blaževski je pucao, ali nije bio precizan.

15' Žuti karton za Blaževskog zbog simulacije.

8' GOOOL!!! Hajduk je poveo golom Bencuna! Pašalić je dobro centrirao, a Bencun je glavom spremio loptu u mrežu makedonske momčadi.

5' Hajduk napada, ali Makedonci se za sada dobro brane.

1' Utakmica je počela. Poljudski travnjak izgleda prilično loše.

Sastavi:

HAJDUK: Kalinić, Mikanović, Maloča, Milić, Jozinović, Anđelković, Sušić, Pašalić, Bencun, Caktaš, Kouassi.

Klupa: Stipica, Milović, Maglica, Mujan, Bradarić, Kiš, Lučić.

TURNOVO: Dimovski, Tasev, Iliev, Petrov, Mitrev, Mavrov, Blaževski, Mitrov, Stoilov, Vasilev, Baldovaliev.

Klupa: Jovanov, Stojanov, Najdenov, Mutapchiyski, Pandev, Mitev.