Senzacija na Poljudu

Hajduk uvjerljivo izgubio od drugoligaša: Navijači prekidali utakmicu!

Drugoligaška momčad Dugopolja svladala je kombiniranu momčad Hajduka 4:2...

Radi se o prijateljskoj utakmici koja se igrala na pomoćnom poljudskom terenu, a pratilo ju je oko 1000 gledatelja.

U 35. minuti utakmica je prekinuta na nekoliko minuta zbog bakljade. Dvostruki strijelac za goste bio je Alen Guć, dok su po jedan gol zabili Tomislav Brnadić i Franko Andijašević. Za Hajduk su strijelci bili Ivan Vuković i Tomislav Kiš.

Vodeća momčad 2. HNL povela je 3:0 pogocima Brnadića u 13. i Guće u 33. i 51. minuti. U tom trenutku se činilo da bi "bijeli" mogli doživjeti pravu katastrofu, no na kraju je završilo s koliko-toliko prihvatljivih 4:2.

Trener Hajduka Krasimir Balakov ovako je objasnio poraz:

"U prvom su poluvremenu igrali sve mladi igrači, sastav koji nikad nije igrao zajedno, primili smo i neke nesretne golove. Došao nam je mladi Runje na probu, sigurno će igrati i sljedeću utakmicu protiv Zadra da vidimo je li dobar za nas. Ni Inoha nije s nama, nisam računao na to. Vidjet ćemo hoćemo li dovesti trećega vratara s obzirom na odlazak Kalinića na posudbu", kazao je Balakov, a prenosi Dalmacija News.

"Bijele" u petak očekuje prijatejska utakmica sa Zadrom, a igrat će se na glavnom terenu u Poljudu.

Hajduk – Dugopolje 2:4 (0:2)

Split: Pomoćno igralište u Poljudu. Gledatelja 1000.
Sudac: Vedran Mamić (Split).
Strijelci: 0:1 Brnadić (14), 0:2 Guć (11m), 0:3 Guć (51), 1:3 Vuković (11m), 2:3 Kiš (62), 2:4 Andrijašević (81).

Hajduk – prvo poluvrijeme (4-2-3-1): Stipica – Barišić, Obšivač, Runje, Kukoč – Bradarić, K. Ljubičić – Gabrić, Ozobić, Mujan - Ah. Sharbini.
Drugo poluvrijeme (3-4-1-2): Blažević – Maloča, Andrić, Milović – James, Bencun, Sušić, Lima – An. Sharbini – Vuković, Kiš.

Trener: Krasimir Balakov

Dugopolje (4-2-3-1): Smodlaka - Anić, Plazibat, Brnadić, Gusić - Čerina, Andrijašević – H. Barišić, Barač, Jordan – Guć.
Još su igrali: Bečić, Kraljević, B. Balić, Šimuović, J. Kovač.

Trener: Ante Miše