breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
Osječanima bod

Iznenađenje na Poljudu: Hajduk kiksao, Dinamo ostao na vrhu!

Hajduk i Osijek podijedili su u susretu 17. kola HNL-a.

Hajduk je remizirao s Osijekom 1:1 i tako propustio izbiti na prvo mjesto ispred Dinama uoči derbija koji se u nedjelju 1. prosinca igra na Maksimiru. Veliki okršaj s Modrima Bijeli čekaju s bodom manje, ali i utakmicom više (zbog odgođenog dvoboja između Istre i Dinama).

Pred 10-ak tisuća gledatelja na Poljudu je Hajduk počeo goste iz Slavonije pritiskati od prve sekunde, ali do prve stopostotne prigode dolazi tek u 20. minuti kada Kouassi ostavlja povratnu za Pašalića, a ovaj neometan sa 16 metara tuče 'nebu pod oblake'. Tri minute kasnije Hajduk je naplatio totalnu dominaciju - strijelac Avdija Vršajević kojeg je prekrasnom dugom loptom uposlio Anđelković, a BiH reprezentativac ju je odličnim udarcem poslao u suprotni kut nemoćnog Mikulića, s nekih 10-ak metara iskosa s desne strane!

Sušić nešto kasnije propušta povećati prednost, a u 31. iz prve prave akcije Osijek je izjednačio. Zabio je Josip Barišić, okrunivši kontru koju je povukao Šorša udarcem s 10-ak metara za 1:1. Nije to pokolebalo Bijele, nastavili su tražiti pogodak kojim bi došli u vodstvo, ali odlično izdanje na vratima osječkog sastava imao je Zvonimir Mikulić, koji je branio sve što je išlo u okvir.

U drugom poluvremenu gosti su se, u nadi da bi možda mogli i do punog plijena, postavili kudikamo hrabrije, ali nije upalio nijedan od njihovih pokušaja kontri. Na drugoj strani, Mikulić je lakoćom krotio ne odveć ubojite udarce i centaršuteve Splićana, kojima ostaje žal što nisu uspjeli pobjedom najaviti pakleni prosinac, u kojem im slijede tri okršaja s Dinamom te gostovanje u Zadru i ogled s Rijekom u Splitu.