Preokret na Poljudu

Pogledajte kako je Hajduk uvjerljivo pobijedio nakon početnog šoka

Hajduk je u posljednjoj utakmici 9. kola Hrvatske nogometne lige s 4-1 pobijedio Slaven Belupo.

Iako konačni rezultat sugerira laganu pobjedu domaćina, Splićani su imali dosta problema s gostima iz Koprivnice. Slaven Belupo je odlično otvorio susret, a najviše problema je Hajduku zadavao Goran Mujanović koji je neprestano probijao lijevu stranu Hajdukove obrane. Iz jedne takve akcije je Slaven Belupo i poveo. Mujanović je s desne strane vratio povratnu loptu na koju je s nekih 12-13 metara naletio Glavica i postigao pogodak za 1-0.

Hajduk se nakon tog pogotka budi i uspostavlja dominaciju. Najopasnije po vrata Rodića bilo je u razdoblju između 20. i 30. minute. tada Splićani nekoliko puta pucaju, Rodić sve brani do 29. minute kada ga savladava Tomasov udarcem s 20-ak metara nakon povratne lopte Anasa Sharbinija. S rezultatom 1-1 je završilo prvo poluvrijeme.

U drugih 45 minuta Hajduk ulazi s izraženom željom za novim pogotkom, ali ništa se konkretno nije dogodilo do 63. minute kada Anas Sharbini iznenađuje Rodića. Gostujući vratar je bio do tada ponajbolji igrač na terenu, ali mlađi brat Sharbini mu je tada loptu 'provukao' u bliži kut udarcem malo izvan šesnaesterca s lijeve strane.

Utakmica je konačno odlučena u 73. minuti. Tada Pilipović ruši Lendrića u šesnaestercu i 'zarađuje' crveni karton. Bez obzira što je Vukušić promašio kazneni udarac, Hajduk je potpuno zagospodario cijelim terenom, a već u 76. minuti je mladi Ivan Lendrić postigao svoj prvijenac u HNL-u. Konačnih 4-1 postavio je Vukušić u 88. minuti, a za oba pogotka je asistirao Tomasov.

Hajduk je s ovom pobjedom zadržao drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Za Dinamom i dalje zaostaje pet bodova, a u odnosu na Split ima dva boda više.