Derbi razočarao

Hajduk pao bez ispaljenog metka: Dinamo obranio titulu prvaka!

Dinamo je pobijedio Hajduk 2:0 na Poljudu u derbiju 27. kola HNL-a i time još jednom potvrdio višegodišnju dominaciju hrvatskim nogometom…

Dinamo je golovima Duje Čopa iz jedanaesterca (24. minuta) i Alena Halilovića u sudačkoj nadoknadi upisao još jednu pobjedu u najvećem derbiju hrvatskog nogometa i praktički osigurao obranu naslova prvaka Hrvatske, odnosno devetu titulu zaredom.
Pred više od dvadeset tisuća gledatelja Hajduk i Dinamo odigrali su prilično lošu utakmicu.

Prvo poluvrijeme bilo je pravo razočarenje, dok je drugo ipak bilo nešto bolje. Igralo se rastrzano, bilo je previše početničkih pogrešaka, krivih predaja i primanja lopti, gotovo da nismo vidjeli tri-četiri vezana dodavanja. Izbornik Kovač nije imao što posebno za vidjeti, s takvom igrom nitko od „modrih“ a još više od „bijelih“ ne zaslužuje poziv u reprezentaciju.

Dinamo je ipak bio bolja momčad, dosta opasniji, imao je dvije-tri dobre prilike, dok Hajduk nije imao niti jednu ozbiljniju šansu. Hajdukova obrana cijelu utakmicu izgledala je konfuzno, „bijeli“ braniči često su se poigravali ispred svojih vrata. I prvi gol na utakmici pao je nakon pogreške obrane Hajduka.

Čop i Halilović strijelci

Igrala se 24. minuta, Hajdukovi braniči su oklijevali s izbijanjem lopte iz svojeg šesnaesterca, Junior Fernandes iskoristio je situaciju, oteo im je loptu i odigrao „rolicu“ prema Soudaniju koji puca s desetak metara, a Milović rukama blokira njegov udarac. Domagoj Ljubičić nije oklijevao, odmah je pokazao na „bijelu točku“, a Čop je bio siguran realizator.

Hajduk nije uspijevao ozbiljnije zaprijetiti vratima Ježine do kraja utakmice, dok je Dinamo imao nekoliko izglednih šansi, prije svih  Fernandes, no napadači „modrih“ nisu imali svoj dan. Duboko u sudačkoj nadoknadi Hajduk je imao korner, a Stipica je otišao pred vrata Dinama, što je iskoristio Halilović koji je ušao u igru nekoliko minuta prije toga. Halilović je s loptom otišao u prazna vrata i postavio konačnih 2:0. Dinamo je još jednom pokazao da je ipak dosta kvalitetniji od Hajduka i da u ovom trenutku nema ozbiljnijeg suparnika u Hrvatskoj.