U polufinalu tek nakon 'penala'

Pogledajte kako je Istra zamalo šokirala Dinamo!

Dinamo se plasirao u polufinale hrvatskog Kupa pobjedom nad Istrom od 5:4 nakon izvođenja jedanaesteraca...

U 90 minuta igre bilo je 1:1, a budući da je prva utakmica u Puli završila identičnim rezultatom, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca nakon kojih je Dinamo pobijedio 5:4.

Dinamo je poveo pogotkom Alispahića u 28. minuti, a Istra je izjednačila u 83. minuti autogolom Pivarića.

U prvoj seriji jedanaesteraca Prskalo je obranio udarac Badelju. Potom su Primorac i Bačelić-Grgić bili sigurni izvođači za Istru, a Krstanović i Sammir za Dinamo. Stranatić je u trećoj seriji pucao preko gola. U četvrtoj seriji Pivarić i Sušić su bili sigurni. U petoj seriji Jerko Leko zabija za Dinamo, a Križman puca preko gola, pa su "modri" slavili sa 5:4.

Čačić odahnuo: Ova je utakmica pokazala zašto je nogomet zanimljiv!

Dinamo je tek nakon jedanaesteraca prošao Istru i plasirao se u polufinale hrvatskog Kupa, gdje ga čeka momčad Zagreba.

Trener Istre 1961 Igor Pamić nakon utakmice ipak je priznao:
„Dinamo je cijelu utakmicu bio bolji, ali to ne znači da nisam zadovoljan svojom momčadi. Mi smo u prvom dijelu bili dosta bojažljivi, proigrali smo tek u u nastavku utakmice.“

Ante Čačić nije krio zadovoljstvo teško izvojevanom, ali zato i još slađom pobjedom svoje momčadi:
„Naravno da sam zadovoljan što prolazimo dalje, a ova utakmica je pokazala zašto je nogomet toliko zanimljiv. Bili smo bolji svih 90 minuta, dominirali i nizali prilike da bi se na koncu morali kroz penale izboriti za prolaz.“

Čačić je istakao kako je zadovoljan igrom svoje momčadi kroz cijelu utakmicu.
„Stvarali smo šanse i trebali utakmicu odvesti u mirne vode. U svakom slučaju, momčad se diže, to se vidi jer smo i danas bili puno bolji nego u prvoj utakmici.“

Opet je stara boljka neefikasnost zamalo stajala Dinamo prolaska u polufinale.
„Nadam se da ćemo kroz vježbe i rad na treningu doći do potrebne mirnoće u završnici“, kaže Čačić koji je bio iznimno miran kod izvođenja jedanesteraca.
„Ako sam ja nemiran na klupi, što onda očekivati od igrača? Rekao sam igračima da se smire, pucaju kako znaju i to je to“, zaključio je strateg Dinama.

Istra 1961 - Dinamo 4:5 (1:1) (0:1)

Stadion: Maksimir, Zagreb
Gledatelja: 1500
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Hrvoje Menđušić (Vinkovci), Goran Pataki (Đakovo), Danijel Trampus (Osijek)

Strijelci: Pivarić ag. (83) / Alispahić (28)

Žuti kartoni: Roce (83), Batarelo (87) / Sylvestr (84)

Istra 1961: Prskalo - Sušić, Stranatić, Marić, Milić - Batarelo, Anđelković - Pamić (od 66. Bačelić - Grgić), Belle (od 78. Primorac), Križman - Roce (od 72. Ottochian).

Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Tonel, Vida, Pivarić - Leko, Badelj - Alispahić, Kovačić (od 85. Krstanović), Rukavina (od 63. Sylvestr) - Beqiraj (od 73. Sammir).

Tijek utakmice:

5) Križman puca preko gola, Dinamo je pobijedio 5:4.

5) Leko siguran, Dinamov vodi 5:4.

4) Sušić pogađa za 4:4.

4) Pivarić siguran, Dinamo vodi 4:3.

3) Stranatić puca preko gola.

3) Sammir pogađa za 3:3.

2) Bačelić-Grgić zabija. Sada je 3:2 za Istru.

2) Krstanović zabija. Sada je 2:2.

1) Primorac puca i daje gol. Dakle, 2:1 za Istru.

1) Badelj prvi puca, a Prskalo brani!

90' Kraj utakmice. Istra - Dinamo 1:1. Buduži da je utakmica u Puli završila identičnim rezultatom, pucat će se jedanaesterci.

90' Igrat će se tri minute nadoknade.

83' GOOOL!!! Istra je izjednačila!!! 1:1! Križman je pucao, Kelava obranio, ali lopta se odbija do Primorca koji iz prve puca, Pivarić je imao priliku izbiti loptu, no nespretnom reakcijom poslao ju je u vlastitu mrežu.

Križman se ubacio iza leđa obrane, Kelava sjajno obranio njegov udarac, ali lopta dolazi do Primorca koji je šalje prema mreži da bi je na putu tamo nes(p)retnom reakcijom Tonel poslao u mrežu.

73' Sammir je ušao umjesto Beqiraja.

67' Šansa za Dinamo. Badelj je odigrao pas prema Sylvestru, Slovak ulazi u šesnaesterac, prebacuje vratara, no ne pogađa vanjski dio mreže.

57' Prva ozbiljnija prijetnja za Kelavina vrata. Sandi Križman pucao je s vrha šesnaesterca prizemno i oštro, no točno u Kelavu.

54' Kovačić puca, Prskalo brani krajnjim naporom.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Završilo je prvo poluvrijeme, Dinamo vodi 1:0.

42' Nova šansa za Dinamo! Rukavina je ponovno prošao po desnoj strani, odigrao za Vrsaljka povratnu, no ovaj puca točno u Prskala.

38' Rukavina je prošao po desnoj strani, odigrao je povratnu loptu prema Leki koji silovito puca, ali Prskalo vadi loptu ispod grede.

31' Dinamo nastavlja s pritiskom, a ponovno je u glavnoj ulozi Alispahić. Prvo je dva puta centrirao, a potom i pao u kaznenom prostoru, no sudac Svilokos je nije ništa svirao.

28' GOOOOOOLLLL!! Dinamo vodi 1:0. Alispahić je s desne strane ušao u sredinu i sa 20-tak metara lijevom nogom pucao, a lopta je udarila nekog od braniča Istre i skrenula dovoljno da prevari Prskala.

28' Odlično se sada u gužvi snašao Rukavina i poslužio Kovačića koji se ipak poskliznuo.

24' Odgovara Dinamo. Kovačić je dobrom loptom u prostor našao Beqiraja, koji ulazi u kazneni prostor, ali lopta od bloka završava u rukama Prskala.

23' Dugom loptom je sada Križman tražio Rocea, no Kelava je bio brži i mirno uzima loptu ispred napadača Istre.

20' Odlična prilika za Dinamo!! Pivarić odlično prolazi lijevom stranom i centrira, a obrana Istre loše izbija te ostavlja loptu Beqiraju koji puca iskosa s 7-8 metara, ali Marić ulazi u blok i lopta odlazi u vanjski dio mreže.

18' Belle je izborio prekršaj, Batarelo nabacio, a Kelava se najbolje snašao u gužvi i izbio loptu.

16' Dobar ubačaj Vrsaljka, udarac glavom uputio je Beqiraj, no lopta odlazi u udarac iz kuta.

15' Dinamo nastavlja s pritiskom. Pivarić i Vrsaljko probijaju strane i centriraju, no njihovi ubačaji zasad ne pogađaju suigrače.

13' Siloviti centaršut Vrsaljka pogodio je Milića u glavu te mu se sada pruža pomoć.

12' Dinamo uglavnom napada, prvu polupriliku imao je Kovačić, no njegov udarac iskosa s desne strane nije bio precizan.

10' Nastavlja se pritisak Dinama. Badelj je u kaznenom prostoru pokušao pogoditi kut, ali lopta završava u bloku.

9' Prilika za Dinamo! Vrsaljko je ubacio s desne strane, lopta dolazi na drugu stativu do Kovačića koji pogađa vanjski dio mreže.

8' Prvi opasni centaršut Pivarića s lijeve strane, ali pulska obrana je na mjestu.

6' Dinamo dominira travnjakom i Istra se prema očekivanjima, brani. Podsjetimo, njima je dovoljan i rezultat 0:0 da prođu u polufinale.

3' Prva prilika za Dinamo, nakon što je lopta kružila neko vrijeme, centaršut Vrsaljka uspio je uhvatiti vratar Istre Prskalo.

1' Počela je utakmica pred nekoliko stotina gledatelja.