Hajduk - Dinamo 1:1!

Hajduk s igračem manje hrabro parirao europskom Dinamu!

U najvećem derbiju hrvatskog nogometa Hajduk i Dinamo odigrali su 1:1 na dupke ispunjenom Poljudu...

Hajduk je poveo pogotkom Srđana Andrića u 43. minuti, a Dinamo je izjednačio golom Luisa Ibaneza u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Hajduk je već u 20. minuti ostao s igračem manje. Isključen je Mario Brkljača nakon što je grubo startao na Jerku Leku. Bio je to drugi žuti karton za veznjaka Hajduka. Prvi je dobio nekoliko minuta prije zbog prigovora.

Očekivalo se da će Dinamo u tim trenucima ofenzivnije krenuti prema vratima Hajduka, no „modri“ su igrali prilično anemično, pa je Hajduk iskoristio šansu i poveo golom Srđana Andrića u 43. minuti. Tomasov je izveo korner, a Maloča je odlično pucao glavom u gornji lijevi Kelavin kut, no tamo je bio netko od Dinamovih igrača koji odbija loptu, ali na nju natrčava Andrić i zakucava je u mrežu Dinama.

Glavni sudac utakmice Ivan Bebek produžio je prvo poluvrijeme pet minuta zbog prekida koji se dogodio u 34. minuti. Navijači Hajduk su upriličili "bakljadu". Opravdana nadoknada vremena pokazala se kobnom za Hajduk. Naime, u trećoj minuti sudačke nadoknade Dinamo je izjednačio preko Luisa Ibaneza, a nakon asistencije Milana Badelja. Na putu do Ibaneza lopta je dirala Fatosa Beqiraja. U prvim trenutak nekima je izgledalo da se radi o zaleđu, no nakon odgledane snimke možemo reći kako nam se čini da je pogodak potpuno regularan.

U drugom poluvremenu gledali smo nešto bolji nogomet. Kruno Jurčić uveo je u igru Marija Šituma umjesto Leandra Cufrea. Dinamo je krenuo ofenzivnije prema vratima Hajduka. „Modri“ su imali nekoliko dobrih šansi i polušansi. Najbliži pogotku bio je Mateo Kovačić koji je udarcem s dvadesetak metara pogodio stativu. Lopta se zatim odbila u leđa Subašića, ali nije završila u njegovoj mreži. U posljednjih desetak minuta utakmica se u potpunosti otvorila. Smjenjivale su se šanse i na jednoj i na drugoj strani.

Iako su „bijeli“ više od dvije trećine utakmice igrali s igračem manje, u posljednjih minutama utakmice bili su možda i opasniji od „modrih“. Najbolje šanse su imali Tomasov, Miličević i Anas Sharbini, no rezultat je ostao nepromijenjen. Dinamo je ostao na čelu prvenstvene ljestvice sa pet bodova prednosti ispred Hajduka. „Bijelima“ ostaje utjeha da su prva momčad koja je postigla pogodak "modrima" u prvih sedam kola prvenstva.

Tijek utakmice:

90 +5 Kraj utakmice. Hajduk i Dinamo remizirali su 1:1. Pogotke su postigli Srđan Andrić u 43. minuti, a izjednačio je Luis Ibanez u 45. minuti.

90 +4 Odlična šansa za Dinamo. Beqiraj je bio jači i spretniji u duelu s Miličevićem, prošao je po desnoj strani, vratio povratnu, ali netko od Hajdukovih igrača čisti ispred Badelja.

90 +3 Igra se sudačka nadoknada od pet minuta zbog bakljade sredinom drugom poluvremena.

91' Badelj s ruba šesnaesterca puca malo preko gola Hajduka. Bilo je to dosta blizu.

91' Nakon ubačaja iz kornera Miličević iz voleja puca preko gola Dinama. Bilo je to prilično dobra šansa za Hajduk.

90' Prekršaj Šimunića nad Anasom na rubu šesnaesterca Dinama. Andrić pogađa nekog u živom zidu, a lopta odlazi u korner. U ovim trenucima traje dominacija Hajduka.

89' Tomasov odlično puca sa ruba šesnaesterca iskosa s lijeve strane, no Kelava dobro brani.

86' Lendrić je sjajno "okrenuo" Šimunića u šesnaestercu Dinama, no iskosa s lijeve strane puca preko gola.

86' Izlazi Rukavina, a ulazi Krstanović.

82' Dinamo je u finišu utakmice pritisnuo Hajduk, no nikako da stvori neku izgledniju šansu.

80' Izlazi Luštica, a ulazi Tonči Kukoč.

75' Žuti karton za Maloču zbog prekršaja na Rukavinu. Andrić je prigovorio pa također dobio žuti karton.

73' Badelj puca s ruba šesnaesterca, a Subašić lako brani.

72' Umjesto Vukovića ušao je Lendrić.

68' Kovačič je pogodio stativu sjajnim udarcem s dvadesetak metara. Lopta se odbila od stative i pogodila Subašića u leđa, no netko od Hajdukovih igrača raščistio je situaciju.

65' Anas puca s dvadesetak metara pokraj gola Dinama.

63' Utakmica je nastavljena. Dinamo napada, a Hajduk se s igračem manje uspješno brani.

59' Ponovno bakljada na Poljudu. Sjever je "u plamenu", a igrači na centru. Prekid će trajati sigurno nekoliko minuta.

55' Sammir ubacuje loptu u peterac Hajduka, najviše skače Tonel, no prebacuje gredu.

54' Topovski udarac Leke sa četrdesetak metara, ali lopta odlazi preko Subašićeva gola. Na drugoj strani uzvraća Anas, ali lopta odlazi preko gola Hajduka.

52' Slobodan udarac za Dinamo. Miličević je srušio Beqiraja u zoni šuta. Sammir pogađa živi zid.

51' Žuti karton za Anasa zbog prekršaja s leđa na Vidi.

50' Dobra šansa za Hajduk. Tomasov nakon pasa Andrića ulazi u šesnaesterac Dinama, no njegov udarac odlazi preko gola Kelave. Netko od dinamovaca je dirao loptu, pa će biti korner. Nakon ubačaja iz kuta lopta je završila u gol-autu.

48' Subašić lako brani udarac Badelja.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Šitum je ušao umjesto Cufrea.

Kraj prvog poluvremena!!! Igrači Hajduka i Dinama odlaze na odmor s rezultatom 1:1. Hajduk od 20. minute igra s igračem manje. Crveni karton zaradio je Brkljača.

45' +4 GOOOL!!! Dinamno je izjednačio preko Lucha Ibaneza koji je iskosa s lijeve strane oštrim udarcem pogodio desni donji Kut Subašića. Asistent je bio Badelj. Beqiraj je malo dodirnuo loptu na putu do Ibaneza, ali čini se da nije bilo zaleđe.

45' Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.

43' GOOOL!!! Hajduk vodi 1:0. Andrić je strijelac. Korner je izveo Tomasov, a Mililčević je odlično pucao glavom, no netko od "modrih" igrača izbacio je loptu iz lijevih "rašlji". Na odbijanac natrčava Srđan Andrić i "zakucava" loptu u Kelavinu mrežu.

42' Prekršaj za Hajduk tridesetak metara od gola Dinama. Cufre je srušio Anasa. Andrić pogađa živi zid, lopta odlazi u korner.

38' Žuti karton za Sammira. Bebek je procijenio da je Sammir simulirao prekršaj u šesanestercu Hajduka. Sumnjiva situacija, čini se da je bilo kontakta.

37' Sitacija se konačno primirila. Tomasov će pucati slobodan udarac. Kelava izbacuje loptu u aut.

34' Prekršaj Šimunića na Anasu, na rubu šesnaesterca, ali malo iskosa s desne strane. U ovim trenucima padaju bengalke sa sjevera Poljuda u šesnaesterac Dinama. Bebek je prekinuo utakmicu dok se situacija neraščisti. Igrači su se povukli prema sredini terena.

32' Vida je umalo iznenadio Subašića udarcem iskosa s desne strane. Vida je, čini se, htio centrirati, ali lopta je otišla pod gredu Subašića koji je krajnjim naporom izbacuje u korner.

31' Anas je ostavio petom loptu za Tomasova, a ovaj puca sa dvadesetak metara točno u Kelavu.

28' Dinamo ima igrača više, ali to se ne vidi na terenu u ovim trenucima. Nema konkretnijih akcija "modrih", lopta je uglavnom na sredini terena.

20' Crveni karton za Brkljaču. Brkljača je nagazio Leku i dobio drugi žuti karton. Kakva nesmotrenost veznjaka Hajduka.

17' U kontri je Anas izbio pred vrata Dinama iskosa s lijeve strane. Pokušao je ubaciti u sredinu, no Kelava ga je pročitao i rukama odbio loptu u polje.

17' Odlično dodavanje Ibaneza prema Beqiraju, no ovaj pada, ali sudac nije svirao prekršaj.

16' Korner za Hajduk. Dobar ubačaj Anasa, no glavom čisti netko iz Dinamove obrane.

12' Prvi korner za Dinamo. Sammir je ubacio, no lopta je ponovno završila u korneru. Lopta se odbila do Badelja koji puca iz prve, no svirano je zaleđe. Netko od "modrih" igrača je zaostao u petercu ispred Subašića.

12' Leko je izgubio loptu, a Tomasov se sjuriop prema vratima Kelave, no u posljednji trenutak prije udarca blokirao ga je Badelj.

10' Žuti karton za Brkljaču zbog prigovora.

9' Lukav ubačaj Sammira iz slobodnog udarca prema neometanom Tonelu koji iskosa s lijeve strane glavom pogađa vanjski dio Hajdukove mreže.

7' Prva šansa na utakmici za Hajduk. Vuković je krajnjim naporom dostigao loptu na korner liniji s lijeve strane i zatim odlično centrirao prema Ahmadu Sharbiniju koji je uspio prebaciti Kelavu, no netko iz Dinamove obrane raščistio je situaciju.

5' Oštar start Jerka Leke na Anasu Sharbiniju. Bebek je samo upozorio Leku. Još jedan takav prekršaj i slijedi žuti karton.

4' Dinamo je imao potencijalnu šansu da je Milan Badelj bio precizniji u predaji lopte prema Ibanezu. Badelj je presjekao jednu loptu tridesetak metara od gola Hajduka, ali nije bio precizan kod dodavanja.

1' Utakmica je počela. Torcida je pripremila prigodnu koreografiju, papirići još lete u zraku.

Kako se i pretpostavljalo Josip Šimunić bit će u sastavu "modrih" od prve minute. Hajduk kreće u utakmicu s dva napadača Ahmadom Sharbinijem i Vukovićem. Glavni sudac utakmice bit će Ivan Bebek iz Rijeke.

Sastavi:

Hajduk: Subašić - Maloča, Andrić, Miličević, Lima - Brkljača, Luštica, An. Sharbini, Tomasov - Vuković, Ah. Sharbini

Dinamo: Kelava - Vida, Tonel, Šimunić, Cufre - Leko, Badelj, Sammir - Rukavina, Ibanez, Beqiraj