Crveni zadovoljniji

Hajduk bez pobjede, ali izbio na vrh: I redari na pretresu policije!

Hajduk i Split remizirali su na Poljudu u sklopu 12. kola HNL-a.

Derbi svetog Duje završio je bez pobjednika i golova - 0:0. Rezultat je to kojim puno zadovoljniji mogu biti gosti, jer Hajduk je tražio pobjedu kojom bi uoči nedjeljnog okršaja Dinama i Rijeke odvojio se od ljutih suparnika na dva odnosno tri boda. I ovako je Hajduk vodeći, ima isti broj bodova kao i Dinamo te bolju gol-razliku. Ipak, zasigurno će igrači Igora Tudora žaliti što nisu uzeli mjeru gradskom rivalu i drugi put u posljednja tri mjeseca.

Krajem srpnja Hajduk je protutnjao Parkom mladeži i slavio s 0:3, da bi Split iznenađujuće dobro otvorio ovaj dvoboj. Već u petoj minuti Belle nije zabio iz kolosalne prigode - odbio je Kalinić uz pomoć grede u korner kojeg je izveo Glavina, neometan je ostao Vojnović i pucao je glavom s dva metra, ali srećom po Bijele promašio je vrata.

Hajduk je nekoliko minuta poslije toga uspostavio terensku inicijativu, ali do kraja poluvremena nije uspio doći u situaciju za postizanje zgoditka. Igor Tudor je u nastavku pokušao promijeniti tijek stvari uvođenjem Tina Svena Sušića (zamijenio Anđelkovića) dok se Stanko Mršić kako je vrijeme odmicalo sve više orijentirao na obrani, ne mareći pritom za napadačke akcije.

Posjed lopte bio je u nastavku debelo na Hajdukovoj strani, ali nijedna prigoda nije pretvorena u pogodak koji bi razgalio srca gotovo 10 tisuća gledatelja.

Na trenutke je Split bio stjeran u 'mišju rupu', ali neprecizni su bili Milović, Kouassi, Iluridze i Kiš, kojemu je Tudor dao sićušnih 10-ak minuta. Dojma smo da je mladi Zagrepčanin trebao dobiti i veću minutažu, obzirom na očajno izdanje Antona Maglice.

Dodajmo kako je policija prije početka utakmica temeljito pretresla sve zaštitare, sumnjajući da pojedinci među njima pomažu navijačima unijeti baklje na stadion. Nisu pronašli ništa...