VIDEO Kakav šok: Mali Lech izbacio veliki Juve!

Juventus se oprostio od Europa lige nakon još jednog neuspjeha u Poznanu..

Nogometaši Juventusa po peti su put remizirali u pet kola Europa lige i tako se oprostili od nokaut faze natjecanja. Naime, uoči posljednjeg kola skupine A imaju Delnerijevi nogometaši tri boda zaostatka za najvećom senzacijom Europa lige, poljskim Lechom, te lošiji međusobni omjer.

Upravo su na gostovanju kod Lecha Juventusovi nogometaši tražili pobjedu za povratak u igru u 5. kolu Europa lige. No, već na samom početku Lech je poveo pogotkom Rudnevsa glavom nakon kornera i Talijani su se našli u velikim problemima.

Dvoboj je u Poznanu igran po jakom snijegu koji je padao tijekom cijele utakmice, a u drugom poluvremenu uvjeti za igru bili su gotovo neregularni. Ipak, u 84. minuti Iaquinta je izravnao rezultat i Juve je imao šansu vratiti se u život. No, do kraja dvoboja nije bilo snage za još jedan gol i Lech je osigurao europsko proljeće.

Dalje iz skupine A ide i moćni Manchester City, koji je s lakoćom pobijedio kod kuće Red Bull Salzburg s 3:0, golovima Balotellija i Johnsona.

U skupini B Atletico si je zakomplicirao život porazom kod kuće od Arisa, i trebat će mu u zadnjem kolu pobjeda u gostima kod već plasiranog Bayer Leverkusena ako mu se želi pridružiti u 1/16 finala.

U skupini C Sporting je golom Polge pobijedio Lille, i otvorio put Gentu do drugog mjesta, koji je na domaćem terenu golom Wallacea svladao Levski.