Zabio pod gredu!

Nevjerojatan pogodak Pavljučenka iz slobodnjaka za pobjedu!

Nogometaši londonskog Tottenhama i dalje jako dobro guraju u natjecanju Europa lige iako igraju s praktički B-momčadi. "Spursi" su ovog puta, na White Hart Laneu, bili bolji od ruskog kluba Rubina iz Kazana s minimalnih 1-0...

Menadžer Tottenhama Harry Redknapp ponovno je, kao što je i najavljivao, poslao svoju B-momčad na teren u susretu 3. kola Europa lige protiv Rubina. Hrvatski reprezentativac Luka Modrić utakmicu je započeo na klupi za rezerve, ali je ušao u 73. minuti umjesto Aarona Lennona i odigrao pristojnih 20-ak minuta.

Jedini pogodak na utakmici gledatelji u Londonu mogli su vidjeti u 33. minuti kada je Rus Roman Pavljučenko fenomenalno pogodio iz slobodnog udarca gornji kut vratara Rubina Rižikova.

Tottenham je imao inicijativu, ali sveukupno gledajući bila je to jedna vrlo loša utakmica sa svega četiri udarca u okvir vrata (dva sa svake strane).

U drugoj utakmici skupine grčki PAOK (Eto'o odigrao 90 minuta) je na svom stadionu na jedvite jade uspio savladati irsku momčad Shamrock Roversa s 2-1. Rumunj Costin Lazar zabio je za 1-0 vodstvo PAOK-a u 12. minuti prvog djela što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena. Nakon samo tri minute igre u nastavku izjednačili su gosti preko Karla Shepparda. Gosti iz Irske držali su bod sve do 63. minute kada je Vierinha postigao, pokazalo se, pobjednički pogodak za PAOK.

Tottenham je ovom pobjedom protiv Rubina zasjeo sam na vrh ljestvice skupine A, a PAOK je tešk izborenom pobjedom protiv Shamrocka preskočio Rubin na drugom mjestu. Irska momčad je i dalje bez bodova u natjecanju Europa lige.

U skupini B, utakmicu bez pogodaka odigrali su belgijski Standard iz Liegea i ukrajinska Vorskla. Utakmica je obilježena velikom inicijativom ukrajinske momčadi koja je imala čak 63 posto loptu u svojim nogama, ali i katastrofalnom napadačkom konkretnošću.

Naime, obje su momčadi zajedno uputile tek dva udarca prema suparničkim vratima, ali nijedan od spomenutih udaraca nije išao ni blizu okvira gola.

U drugoj utakmici igranoj u Hannoveru, istoimeni domaćin je u posljednjim trenucima utakmice prosuo bodove protiv danskog Kopenhagena koji je pogotkom Santina u 90. minuti stigao do vrlo vrijednog boda. Hannover je dva puta vodio, ali se oba puta danska momčad uspijevala vratiti u utakmicu. Bodovna situacija u skupini B vrlo je neizvjesna tako da teoretski još uvijek sve četiri momčadi imaju realne izglede za prolazak u daljnju fazu natjecanja.

U skupini C vidjeli smo dvije minimalne gostujuće pobjede. Nizozemski PSV je kao gost slavio kod Hapoela Tel-Aviva, a jedini pogodak djelo je Wijnalduma u 70. minuti utakmice i to iz najstrože kazne. U drugom susretu skupine poljska Legija (Vrdoljak odigrao svih 90 minuta) je iznenadila rumunjski Rapid u Bukureštu savladavši ih 1-0. Miroslav Radović zabio je jedini pogodak na utakmici u 73. minuti susreta, te donio svojoj momčadi velika tri boda u borbi za prolazak u daljnju fazu natjecanja.

Nogometaši lisabonskog Sportinga na korak su od osiguranja nastupa u 1/16 finala Europa lige nakon što su u trećem kolu natjecanja po skupinama došli i do treće pobjede.

Pobijedili su nogometaši Domingosa Paciencije, lanjskog finalista natjecanja sa Sportingom, samo iz Brage, 2-0 rumunjski Vaslui na svom Joao da Alvalade stadionu, te tako vode na ljestvici sa devet bodova ispred Rumunja, švicarskog Züricha i talijanskig Lazija, koji svi imaju po dva osvojena boda.

Portugalcima je pri pobjedi pomoglo isključenje Brazilca u rumunjskim redovima, Wesleyja, u 38. minuti.

U drugoj utakici D-skupine Zürich i Lazio u Švicarskoj su odigrali 1-1.

U dvobojima skupine E, Stoke je uvjerljivo nadigrao izraelski Maccabi iz Tel Aviva 3-0. Riješili su domaći pitanje pobjednika postigavši sva tri gola u prvih pola sata igre. Strijelac drugog pogotka Cameron Jerome u 43. je minuti isključen nakon drugoga žutog kartona. Izraelac Ziv izravni je crveni dobio u 55. minuti vrativši brojčane snage na terenu na početak.

U poraženom je sastavu 20-godišnji mladi hrvatski reprezentativni stoper Roberto Punčec odigrao svih 90 minuta.

Ognjen Vukojević odigrao je svih 90 minuta i zaradio žuti karton u domaćoj 1-0 pobjedi kijevskog Dinama nad Beşiktaşem. Jedini gol na utakmici 21-godišnji je domaći veznjak Denis Garmaš zabio u četvrtoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena, nakon ubačene lopte iz kornera.

Stoke nakon tri odigrane utakmice ima dva boda prednosti nad Dinamom, koji opet dva boda bježi Beşiktaşu.

Na svom San Mamesu nogometaši Athletic Bilbaa izgubili su prva dva boda, premda su mogli i sva tri, remiziravši s Red Bullom iz Salzburga 2-2.

Gosti su iz prvog poluvremena imali 2-0 vodstvo, a za sastav argentinskog trenera Marcela Bielse pogocima iz 11-eraca izjednačio je Fernando Llorente u 69. i 75. minuti. Pri drugom je penalu Lindgren zaradio isključujući drugi žuti karton, no u posljednjih 20-ak minuta dvoboja domaći nisu uspjeli iskoristiti prednost igrača viška na travnjaku.

Nogometaši PSG-a spasili su se od poraza (0-0) kod Slovana u Bratislavi s obzirom da su od 64. minute igrali s jednim, a od 80. i s dvama igračima manje. Isključeni su bili nakon duplih žutih kartona Chantome odnosno Tiene.