Efikasna večer

Ibričić bolji od Sturma, Braga krenula uvjerljivo, 'hat-trick' Suareza!

Portugalski nogometni klub Braga, prošlogodišnji finalist Europa lige, dobro je krenuo i ove godine u svoju europsku avanturu.

Portugalska momčad je kao gost bila bolja od Birminghama s 3-1 u prvom kolu skupine H Europske lige.

Na samom početku prvog poluvremena, Helder Barbosa doveo je Bragu u vodstvo u 6. minuti prekrasnim pogotkom iz poluvoleja. S tim se rezultatom otišlo na predah. U nastavku su Portugalci nakon 15-ak minute igre povisili na 2-0 preko Lime. Nadu domaćim navijačima donio je Marlon King u 71. minuti, ali je Barbosa svojim drugim pogotkom dvije minute prije isteka devedesete zapečatio ovu utakmicu.

U drugom susretu skupine belgijska momčad Club Brugge bila je bolja od slovenskog Maribora s 2-0. Oba su pogotka pala u prvome poluvremenu, a strijelci su bili Odjidja-Ofoe u sedmoj i Dirar u 24. minuti susreta.

U skupini I, Atletico Madrid je s 2-0 svladao škotski Celtic, koji je nakon izbacivanja švicarskog Siona naknadno uvršten u natjecanje. Pogotke su postigli Falcao (3) i Diego (68). U istoj skupini Udinese je na svom stadionu zaostatak od 1-0 s početka utakmice preokrenuo u svoju korist, te su slavili rezultatom 2-1. Hadji je doveo goste u vodstvo u 19. minuti. Legenda talijanskog kluba Di Natale izjednačio je u 39., a za potpuni preokret zaslužan je Pablo Armero koji je u 83. zabio za konačnih 2-1.

szólj hozzá: EL:Udines-Rennes 1-1 Di Natale

szólj hozzá: EL:Udine-Renn. 2-1 Armero goal

Nizozemska momčad AZ Alkmaara uvjerljivo je slavila protiv švedskog Malmöa, Dinamovog protivnika u posljednjem kolu kvalifikacija za Ligu prvaka, u prvom kolu skupine G Europa lige. AZ je utakmicu riješio u prvom poluvremenu pogocima Altidorea u 21., Elma u 33. (11m) i Mahera u 39. minuti susreta. Tek što su se igrači vratili s predaha bilo je 4-0, a strijelac je bio Holman. Za goste je počasni pogodak postigao Larsson u 72. minuti utakmice iz jedanaesterca.

Ukrajinski Metalist Harkiv je kao gost bio bolji od Austrije Beč s 2-1. Austrijanci su poveli u sedmoj minuti preko Tomasa Juna i tu su prednost držali sve do 56. minute utakmice. Tada je prvo Gueye poravnao na 1-1, a Xavier zabio za pobjedu iz najstrože kazne u 79. minuti utakmice.

Strijelci nisu bili previše raspoloženi u prvome kolu skupine J u kojoj je jedini pogodak postignut u utakmici Maccabija iz Haife i ciparskog AEK-a. Izraelci su slavili s minimalnih 1-0, strijelac je bio Gadir u 54. minuti susreta. Drugi susret skupine između rumunjske Steaue iz Bukurešta i njemačkog Schalkea završio je s miroljubivih 0-0.

Danska momčad Odensea slavila je na gostovanju kod poljske Wisle Krakow s 3-1 kasnim golovima Utake i Jensena. Johansson je doveo dansku momčad u vodstvo u 35. minuti prvog poluvremena. Kirm je izjednačio za Wislu u 54., ali je koncentracija Poljacima popustila na samom kraju što su iskoristili Utaka u 80. i Jensen u 90. minuti susreta za konačnih 3-1. Drugi susret skupine između Fulhama i Twentea završen je bez pobjednika, 1-1, iako nizozemska momčad nije postigla pogodak, već je on djelo vratara londonske momčadi Marka Schwarzera.

U posljednjoj skupini L Anderlecht je hat-trickom Suareza s 4-1 bio bolji od grčkog AEK-a. Čak četiri pogotka mogli su vidjeti gledatelji Constant Vanden Stock stadiona u prvome poluvremenu od kojih su tri zabili njihovi ljubimci. Suarez je otvorio golijadu u 16. minuti utakmice, a na njega se nadovezao Jovanović u 34. Samo dvije minute kasnije Leonardo vraća AEK u život, ali Suarez, svojim drugim pogotkom u 41. ponovno vraća na dva razlike. Rezultat se nije mjenjao do 84. minute kada je Suarez istaknuo kandidaturu za najboljeg strijelca Europa lige ove sezone svojim trećim pogotkom večeri.

Posljednji susret skupine, ali i večeri s obzirom da je počeo s odmakom od 30-ak minuta, između Sturma iz Graza i Lokomotiv Moskve završen je 2-1 pobjedom gostiju iz Rusije.

szólj hozzá: Szabics gólja a Lokomotivnak

Hrvatski vratar Silvije Čavlina branio je svih 90 minuta za Sturm, dok je u pobjedničkoj momčadi bosansko-hercegovački reprezentativac Senijad Ibričić izašao iz igre na poluvremenu utakmice.