Europska liga: Zenit se pridružio CSKA-u i Portu u osmini finala

U četvrtak smo saznali i trećeg sudionika osmine finala Europske lige...

Aktualni ruski prvaci, nogometaši Zenita iz St. Peterburga, u izjednačenom su i neizvjesnom dvoboju pobijedili Young Boyse na svom travnjaku 3:1 i ukupnim rezultatom 4:3 izborili osminu finala Europske lige.

Momčad hrvatskog trenera Vladimira Petkovića bila je u sjajnoj situaciji kada je Jemal u 21. minuti zabio za 1:0 vodstvo gostiju pojačavši 2:1 prednost iz prve utakmice.

Ipak, kvalitetniji sastav talijanskog stručnjaka Luciana Spallettija uspio je preokrenuti rezultat pogocima Danka Lazovića u 41., Sergeja Semaka u 52. i Romana Širokova u 76. minuti. Krasno su zabili Semak i Širokov, obojica s desne strane lijevom nogom: Semak je iz veće udaljenosti fantastično pogodio suprotne rašlje gostujućeg vratara Wölflija, dok je Širokov iz blizine pod gredu zakucao loptu nakon što ju je primirio na prsa uhvativši u pogrešno procijenjenom skoku domaćeg braniča.

Branič gostiju Dudar u četvrtoj je minuti sudačke nadoknade imao stopostotnu priliku za goste nakon prekida, ali je iz blizine pucao po sredini gola, u Malafejevljevo naručje.

Europa liga, uzvratne utakmice 1/16 finala:

Zenit – Young Boys 3:1, ukupno 4:3 (Lazović 41, Semak 52, Širokov 76 / Jemal 21)