Samo 99 sekundi

Lewandowski za povijest: Drugi najbrži gol na EP-ima!

Ubojitost Bayernova napadača Portugalci su spoznali vrlo brzo nakon što je lopta krenula s centra.

Poljski napadač Robert Lewandowski zabio je drugi najbrži pogodak u povijesti europskih prvenstava nakon što je u četvrtfinalnom ogledu protiv Portugala zabio gol nakon minutu i 39 sekundi igre.

Rekord i dalje drži bivši ruski reprezentativac Dimitri Kiričenko koji je na EP-u 2004. u Portugalu u susretu protiv Grčke zabio pogodak nakon 67 sekundi susreta. Rusija je na koncu pobijedila 2:1, a Grčka je usprkos porazu prošla dalje, a potom senzacionalno osvojila europski naslov. Kiričenko je igrao za rusku vrstu od 2003. do 2006., postigavši četiri gola u 12 nastupa. Danas je pomoćni trener u Rostovu.

Lewandowski se probio na drugo mjesto, gurnuvši na treću poziciju ljestvice najbržih golova sovjetskog reprezentativca Sergej Aljenikova. Ovaj Bjelorus je u pobjedi Zbornaje protiv Engleske (3:1) na EP-u 1988. godine zabio gol nakon dvije minute i sedam sekundi. SSSR je na tom prvenstvu dogurao do finala u kojem je slavila Nizozemska sa 2:0. Alenjikov je odigrao 73 utakmice za SSSR, a nakon raspada države odigrao je i četiri utakmice za Bjelorusiju.

Najbrži pogodak u nekom od finala zabio je Španjolac Jesus Maria Pereda protiv SSSR-a 1964. godine. Furija je slavila sa 2:1, osvojivši svoju prvu od tri europske krune, a Pereda je zabio pogodak u šestoj minuti.