Prvi znakovi nervoze u hrvatskom stožeru kojeg je na druženju s novinarima predstavljao Ante Miše. Izbornik Ante Čačić „poludio“ je na djelatnike HNS-a što su dopustili novinarima da ostanu nešto duže na treningu od previđenih 15 minuta.
Tri vijesti o kojima se priča
Čačić se pošteno izvikao na usplahirene djelatnike Saveza. Kako se reprezentativci vježbali na drugom dijelu travnjaka, Čačić je najprije nešto dovikivao, a nakon nekoliko minuta je oštrim korakom pregazio pedesetak metara i došao do ograde gdje su smješteni novinari i snimatelji.
„Što oni još ovdje rade? Je li ovo 15 minuta?“, proderao se izbornik na uspaničene djelatnike HNS-a, koji su pokušavali objasniti da je trening počeo nešto kasnije.
„Trening je počeo točno u 15.00, a sada je prošlo 15.20“, uzvratio je Čačić s bijesnim izrazom lica.
Dugo ga nismo vidjeli ovakvog, očito je da su proradili živci. Nedjelja se bliži pa je i nervoza sve veća.
Na današnjem treningu izbornik nije podijelio markere pred novinarima kao jučer, no nije prošlo nezapaženo da su se igrači kod igranja klasične „ševe“ podijelili u dvije skupine.
U jednoj su bili igrači koji jučer nisu nosili markere i pretpostavlja se da će to biti udarna postava za Tursku.
Srna, Ćorluka, Vida, Modrić, Rakitić, Perišić i Mandžukić, Strinić, Brozović i Badelj bili su na jednoj strani, a ostatak momčadi na drugoj. Vratari su trenirali odvojeno, ali tu nema dileme, na vratima će biti Danijel Subašić.