Ništa od polufinala

Chardy zaustavio Čilića

Francuski tenisač Jeremy Chardy (40. tenisač svijeta) pobijedio je u četvrtfinalu ATP turnira u Münchenu (zemljana podloga) Marina Čilića 3-6, 7-5, 6-4...

Minutu manje od puna dva sata trajao je meč u kojem je Čilić kontrolirao situacija tijekom prvog seta, ali je mali pad koncentracije u drugom setu odveo meč u neizvjesnost, a na kraju i u pobjedu 21-godišnjeg Francuza.

Meč koji su igrali na turniru iz serije 250 bio je prvi međusobni u karijeri ova dva tenisača.

U prvom setu Čilić je dominirao na vlastitom servisu (četiri asa, 85 posto osvojenih poena nakon prvog servisa), ali je isto tako bio konstantna opasnost na suparnički servis.

Chardy se donekle uspravio u drugom setu, djelovao je sigurnije na početnom udarcu, a to mu je očito donijelo dovoljno mirnoće da i napadne na drugoj strani.

Do prvih break lopti u meču je došao kod vodstva 6-5 u drugom setu. Prvu nije iskoristio, ali drugu jest.

U trećem setu je, logično, češće padala koncentracija kod obojice tenisača, a na kraju je jedan bolji potez više imao Chardy. U ključnom trenutku, kod vodstva 5-4, je došao do 15-40. Prvu meč loptu je Čilić spasio asom, ali drugu nije uspio.