Vrlo blizu velikog uspjeha

Sjajni napadač novom dobrom predstavom opasno zaprijetio Messiju!

Nogometaši Bayerna su vjerojatno ove srijede napravili i više od polovice posla na putu prema polufinalu Lige prvaka. S 2-0 su pobijedili francuski Marseille u gostima, na Velodrome stadionu...

S obzirom na viđeno zbilja su male šanse za čudo u uzvratu, jer Bayern je dosta bolja i kvalitetnija momčad, a samo recimo da je Marseille ovim porazom nastavio negativni niz i malo je reći da su u - krizi. U zadnjih devet utakmica, u svim natjecanjima, imaju sedam poraza i dva remija. Zadnji su put pobijedili 22. veljače (Inter 1-0, u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka).

Istina, da su umjesto vratnice na samom startu domaći igrači pogodili mrežu možda bi drugačije završilo, no na kraju je ipak materijalizirana bolja igra gostiju. Kvartet Ribery-Robben-Müller-Gomez je odlično vezivao marsejsku obranu u čvor više puta tijekom utakmice.

Primjerice, u 44. minuti je Robben lijepo uposlio Marija Gomeza za polukontru, a bavarski napadač je uz laganu pomoć domaćeg vratara Andradea pogodio za 1-0. Bio je to Gomezov jedanaesti ovosezonski pogodak u Ligi prvaka, te sada ima samo jedan manje od Lea Messija.U drugom poluvremenu je Marseille prividno dominirao, ali nije konkretizirao takvu igru i vratar Bayerna Neuer nije imao gadnih muka na svojim vratima. Zapravo, čekao se samo bljesak Bayerna na drugoj strani. I dogodio se u 69. minuti. Nakon duplog pasa Robbena i Müllera, nizozemski je nogometaš plasirao loptu u daljnji kut, iskosa s nekoliko metara.

Recimo da je hrvatski nogometaš Danijel Pranjić ušao u igru u 78. minuti umjesto Riberyja, dok je Ivica Olić cijeli meč odgledao s klupe za pričuve kod Bayerna. (M.I./TS)