'Osvetili' se na najbolji način

'Ne pobjeđuje uvijek bolja momčad, no ovo je najbolja osveta'

Obranio je londonski klub pobjedu 1-0 iz prve polufinalne utakmice, iako se u 44. minuti nije činilo da će takvo što biti moguće...

Nije bilo previše euforije u prvoj izjavi Fernanda Torresa nakon što je Chelsea odigrao 2-2 protiv Barcelone na Camp Nou i plasirao se u finale Lige prvaka.

Barcelona je vodila s 2-0 i imala igrača više budući da je crveni karton dobio kapetan gostiju John Terry. No, pogodak Ramiresa u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela sve je promijenio. Chelsea se u nastavku branio svim silama, a na koncu je u 90. minuti upravo Torres zabio za 2-2 i ugasio svaku nadu Kataloncima.

Posljednji je put pred svojim navijačima u Ligi prvaka Barcelona ispustila dva gola prednlosti prije gotovo 20 godina, točnije u studenom 1992. protiv moskovskog CSKA-a.

>> Chelsea srušio Barcine snove o obrani naslova: Pogledajte najdramatičnije trenutke!

''Nogomet je takav, ne pobjeđuje uvijek bolji. Znali smo da moramo igrati ovako protiv Barcelone iako to možda i nije najljepši način. No, iskoristili smo svoje oružje i dobro odradili posao u obje utakmice. Barcelona je imala svoje šanse, nije ih iskoristila, a nas je vratio u život Ramiresov pogodak. Ušli smo u dvoboj s velikim respektom jer smo znali da je Barcelona najbolja momčad na svijetu'', rekao je Torres za AS, osvrnuvši se i na događaje od prije tri godine kad su Katalonci izbacili Chelsea u polufinalu uz ogromnu pomoć suca Toma Henninga Øvrebøa.

''Za one koji su tada bili u klubu, ovo je bio najbolji način za poravnavanje računa. Za nas druge je ovo samo ulazak u finale Lige prvaka. Plasirali smo se i u finale FA Cupa, a borimo se i za četvrto mjesto u Premiershipu, tako da bi ovo nakon lošeg razdoblja mogla biti sezona za pamćenje. Protiv koga bismo voljeli igrati u finalu? Svejedno je'', zaključio je španjolski napadač.

U drugom polufinalu, podsjetimo, igraju Real Madrid i Bayern, a Nijemci imaju prednost 2-1 iz prvog dvoboja u Münchenu. (TS)

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite DNEVNIK.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.