Nije sramota, ali...

Igrači se nisu bunili, ali Mourinho nije izdržao: Real izgubio zbog - suca

Realov trener nije se nakon utakmice samo tako pomirio s porazom. Uperio je prst u suca Webba koji je po većini ostavio odličan dojam.

Tek je drugi poraz pod Joseom Mourinhom, nakon domaćeg 2-0 posrtaja od Barcelone prošle sezone, također u prvoj utakmici polufinala, upisao Real Madrid u Ligi prvaka u utorak na Allianz Areni.

Slavio je Bayern 2-1 pred svojom publikom pogotkom Marija Gomeza u 90. minuti. Pri prvom Bayernovu pogotku, onom Francka Riberyja u 17. minuti, Luiz Gustavo stajao je u pasivnom zaleđu, ali se igrači Reala nisu bunili. Toga se nakon utakmice portugalski trener Madriđana morao dotaknuti:

''U polufinalu Lige prvaka nije sramota izgubiti. Premda mislim da je danas trebalo završiti 1-1, jer prvi je pogodak pao pri zaleđu. Događa se, međutim, ponekad da suci griješe. Unatoč porazu, u dobroj smo poziciji za uzvrat'', rekao je Mourinho, dok je njegov njemački playmaker Mesut Özil dodao:

''Nesretno smo primili oba pogotka. Ipak, treba nam misliti pozitivno: pobjeđujemo u Madridu i dolazimo opet na Allianz Arenu 19. svibnja, na finale.''

S pobjedničke strane svoje su viđenje utakmice s novinarima podijelili trener Jupp Heynckes i izvršni predsjednik Karl-Heinz Rummenigge.

''Mislim da je 2-1 zaslužena pobjeda za nas. Real je dobro počeo, ali smo nakon toga mi preuzeli komandu u svoje ruke pametnom i odlučnom igrom. U tjelesnom su smislu igrači dali sve od sebe'', rekao je Heynckes, dok je Rummenigge dodao:

''Bila je to vrlo emotivna utakmica. Real je pokazao da je velika momčad. Samo je sudac trebao biti bolji. Real je u prvom poluvremenu igrao jako dobro. Odigrati čak i remi protiv takve momčadi vrlo je teško. Možemo stoga biti ponosni što smo pobijedili.''(TS)

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite DNEVNIK.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.