Sjajna predstava!

'Topnici' teško stradali na San Siru: Ibrahimović briljirao!

Momčad Milana očitala je nogometnu lekciju Arsenalu i pobijedila ga na San Siru s 4-0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka...

Potpuno zasluženo je Milan ovako uvjerljivo slavio protiv Arsenala. Teško će se navijači momčadi iz sjevernog Londona sjetiti kada su njihovi ljubimci u jednoj toliko važnoj utakmici bili tako blijedi, anemični i bespomoćni.

Kevin-Prince Boateng, koji se vratio u momčad nakon četiri tjedna pauze i ozljede mišića koju je pokupio u gradskom derbiju protiv Intera, načeo je goste u 15. minuti. Krasno je prsima primio loptu s kojom je ušao u kazneni prostor, a onda iz okreta punom nogom opalio pod gredu nemoćnog Szczesnyja.

U 38. minuti, Zlatan Ibrahimović je pobjegao obrani Arsenala po lijevog strani, a onda u punom trku odlično centrirao lijevom nogom. Brazilac Robinho reagirao je izvrsno, podmetnuo je glavu i poentirao za 2-0.

Do trećeg pogotka na utakmici Milan je stigao 49. minuti. Strijelac je nakon dodavanja Ibrahimovića opet bio Robinho koji je s ruba kaznenog udarca uputio dobar prizemni udarac. Pomoglo mu je i što se Thomas Vermaelen poskliznuo.

Točnu na i stavio je Zlatan Ibrahimović. Prodao je lažnjak Djourouu koji ga je s obje ruke oborio u prodoru prema golu u kaznenom prostoru. Usprkos nepisanom pravilu da ''igrač nad kojim je napravljen prekršaj ne puca penal'', švedski napadač izveo je, i to sigurno, kazneni udarac i zabio svoj peti gol u petom nastupu u Ligi prvaka ove sezone. Zaslužio je, nakon dvije asistencije, postići i pogodak na ovoj utakmici.

Vjerovali ili ne, Milan je zabio četiri gola na utakmici iz prva četiri udarca u okvir gola! Onaj peti udarac u okvir, jedini koji nije završio u mreži, uputio je u samoj završnici utakmice Brazilac Pato, koji je zamijenio sunarodnjaka Robinha u 84. minuti.

Gostima nije pomogao niti Thierry Henry, koji je u dresu Arsenala zabio sedam golova u dosadašnjih 11 utakmica protiv talijanskih klubova u Ligi prvaka. Henry je zaigrao u drugom poluvremenu umjesto Walcotta, ali je i njegov fitilj ovoga puta bio kratak.

Arsenal je imao 54% posjeda lopte, ali to njegovim navijačima neće biti baš nikakva utjeha. Van Persie je u nastavku imao dva opasnija pokušaja prema golu Milana, naročito jedan kojeg je sjajno zaustavio Abbiati, i to je bilo sve od ''topnika'' u Milanu. Ovo im je prvi puta u 222. europskoj utakmici (ne računajući u toj brojci kvalifikacijske utakmice) da su izgubili s četiri gola razlike. Uzvratni susret igrat se u Londonu 6. ožujka. (GOL.hr/TS)

Tijek utakmice:

90+3' Pato je potegnuo svom snagom u završnici utakmice, ali je vratar gostiju ipak uspio vrškom prstiju obraniti ovaj udarac. Sudac je svirao kraj. Milan je pobijedio s 4:0!

87' Bliži se kraj i sigurno je kako Milan odlazi s velikom prednošću na uzvrat u London.

84' Novi pokušaj Van Persiea, ali večeras baš neće lopta u gol.

78' Kakva utakmica na San Siru! Ibrahimović je izborio penal i iskoristio ga za veliko 4:0 vodstvo protiv Arsenala! Ibra se majstorski izborio za udarac s bijele točke, Djourou ga je odgurnuo i sudac je dosudio penal za domaćine.

70' Arsenal je malo stisnuo u napadu. Henry je donio svježinu u momčad Arsenea Wengera, ali nedovoljno da se ugrozi gol domaćina.

66' Velika prilika za Arsenal. Henry je petom odlično dodao za Van Persiea, ali vratar Milana spašava svoja vrata.

63' Arsenal lovi drugi udarac u okvir vrata, prvi je u ranoj fazi prvog poluvremena imao Van Persie, ali ponovno nema opasnosti za gol Milana. Jako loša večer 'Topnika' na San Siru.

49' GOOOOOOOLL! Milan vodi 3:0!!!! U reprizi akcije pri pogotku za 2:0 raspoloženi Ibrahimović je sjajno proigrao Robinha koji je s vrha kaznenog prostora lako poslao uz rub vratnice za veliko vodstvo domaćina na San Siru i veliki korak prema četvrtfinalu Lige prvaka.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Arsene Wenger napravio je veliku izmjenu, u igru je uveo Thierrya Henrya koji će biti posebno motiviran. Naime, sutra se vraća u New York, a lovit će svoj 230. pogodak u dresu Topnika.

45+2' Završeno je prvo poluvrijeme. Milan se do sada pokazao puno bolja momčad i zasluženo vodi 2:0.

45+2' Neugodan sudar Antoninija i Szczesnya. Igrač Milana dobio je žuti karton zbog opasnog prekršaja i kopačke u čelo vrataru 'Topnika.

45' Prekršaj Ibrahimovića na Songu. I nova prilika za Milan, ali ovoga puta Arsenal se uspio spasiti.

44' Promjena u nemoćnom Arsenalu. Koscienly izlazi zbog ozljede, a u igru ulazi Djourou.

38' GOOOOOOOLLL!! Milan vodi 2:0!!! Uporni Ibrahimović odlično je povukao po lijevoj strani, u trku je uspio rolanjem zadržati loptu i majstorski je iz teške pozicije pred golom Arsenala dobaciti ravno do Robinha koji je samo nekoliko metara od vratiju, glavom poslao u mrežu. Velika prednost za domaćine na San Siru i velike čestitke Ibri na sjajnoj asistenciji!

37' Otvara se prostor za kontru Arsenala.

32' Dosta igrača Milana se ubacuje u Arsenalovih 20 metara i nastavljaju s dominacijom. 'Topnici' za sada nisu zabilježili ozbiljniju priliku.

24' Pokušaj solo prodora švedskog reprezentativca Zlatana Ibrahimovića kojeg bi 29. veljače mogli gledati u prijateljskom susretu sa Hrvatskom u Zagrebu, pokušao je solo prodorom doći do gola Arsenala, ali je u trku pokupio jednog od igrača 'Topnika' i sudac je svirao prekršaj.

21' Sada je opasan udarac prema gostujućem golu uputio Nocerino, ali lopta je odsjela malo iznad grede. Milan za sada puno aktivnija momčad na terenu.

18' Van Persie je uspio nekako progurati loptu do kaznenog prostora domaćina, ali mu je svirano zaleđe.

17' Arsenal za sada ne nalazi rješenje za raspoloženije domaće igrače.

15' GOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Milan vodi 1:0! Zaspala je Arsenalova obrana i Boateng je iskoristio preciznu loptu Nocerinija sjajno zapucao i u letu lopte poslao loptu ispod grede!!

13' Abbiati izvodi slobodni udarac, Emanuelson neprecizno puca.

10' Pokušaj Walcotta, ali zaustavlja ga Antonini.

9' Nova prilika za Milan iz kuta. Thiago Silva je bio visoko u skoku, ali je lopta ovoga puta ipak bila previsoka za njega.

6' Nastavak napada domaćina u 16-ercu Arsenala. Song čisti pred sobom i ide kontra Topnika.

5' Korner za domaćine, ali Seedorf puca malo ipak prejako.

4' Izravan pokušaj Seedorfa, ali je njegov siloviti pokušaj završio koji metar od gola Arsenala. Vrlo dobar početak na obje strane.

2' Ibrahimoviću je svirano zaleđe. Odmah uzvraćaju gosti, ali Rosicky nije dovoljno precizan.

1' Počela je utakmica na San Siru.

Nakon što su u prvoj utakmici današnjeg rasporeda u Ligi prvaka nogometaši Zenita pobijedili Benficu u Sankt-Peterburgu s 3:2, u drugoj utakmici večerašnjeg programa na San Siru se sastaju dva velikana, Milan i Arsenal.

Domaćini se nadaju kako bi ove sezone konačno mogli prekinuti takozvano englesko prokletstvo koje ih posljednjih nekoliko godina prati u Europi. Naime, 'Rossoneri' su europsku krunu posljednji put osvojili 2007. godine, a od tada su tri puta ispali u osmini finala i to upravo od engleskih klubova, Arsenala, Manchester Uniteda i Tottenhama. Hoće li uspjeti prekinuti loš niz, vidjet ćemo uskoro.

Tekstualni prijenos pratite na našem portalu...

Milan: Abbiati, Abate, Mexes, Antonini, Thiago Silva, Van Bommel, Seedorf, Nocerino, Boateng, Robinho, Ibrahimović

Arsenal: Szczesny, Sagna, Vermaelen, Gibbs, Koscielny, Arteta, Song, Ramsey, Rosicky, Van Persie, Walcott