Puno dobrih prilika

Messi i Ibrahimović ipak ostali bez spektakla na San Siru!

U prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka Barcelona je kod Milana odigrala 0-0 unatoč dominaciji i većem broju prilika za pogodak. No, svoje su šanse imali i domaći nogometaši...

Nakon dva poraza od Barcelone u grupnoj fazi natjecanja ovogodišnje Lige prvaka čini se da je trener talijanskog prvaka Milana Massimiliano Allegri ipak pronašao kakav-takav odgovor na igru Barcelone, a za prilikama Robinha i Ibrahimovića mogli bi još dugo žaliti.

Prvo poluvrijeme ponudilo je dosta živosti s obje strane i premda je Barcelona očekivano više držala loptu u svojim nogama obrana Milana dočekivala je napade gostiju u vrlo gustom rasporedu na rubu svog šesnaesterca. Prvu prijetnju odaslali su Talijani već u 3. minuti kada je obrana Barcelone neoprezno dopustila da im Milan uzme loptu na desnom boku, a potom je prvo Boateng loše zahvatio loptu na rubu šesnaesterca, da bi potom Ibrahimović pronašao neometanog Robinha koji na desetak metara od gola vrlo loše zahvaća loptu.

Barça je odgovorila tri minute kasnije kada je Messi srušen, a iz slobodnog udarca Argentinac na drugoj stativi pronalazi samog Keitu, no Malijac je ipak bio u zaleđu.

U 15. minuti je Barcelona iz prekida prevarila obranu Milana kada je Xavi umjeto udarca odigrao dodavanje prema Busquetsu koji je izbacio samog Alexisa Sancheza, no njemu lopta bježi, a potom se baca preko ruke Abbiatija. Švedski sudac Jonas Eriksson dobro je procijenio da se nije radilo o jedanaestercu, no ostaje upitno zašto Čileancu nije pokazao žuti karton.

Pet minuta kasnije sjajnu je priliku za prednost Milana propustio realizirati Zlatan Ibrahimović. Šveđanin je na odličnu dubinski loptu Seedorfa pravovremeno utrčao kroz sredinu obrane i kada su svi očekivali hladnokrvnu egzekuciju njegov slab udarac lijevom nogom zaustavio je Victor Valdes.

Još je u prvih 45 minuta Barcelona odigrala lijepu akciju s glavnim akterima Xavijem i Sanchezom. Potonji je atraktivno petom unutar kaznenog prostora vrlo lijepo ostavio loptu natrčalom kapetanu, no njegov je udarac na putu prema mreži blokirao Nesta.

Drugi je dio donio više žustrine na sredini terena s malo pravih prilika za pogotke, a vrijedi izdvojiti Messijev pokušaj iz 77. minute kojeg je klizećim startom u korner izbacio kapetan Milana Ambrosini, dok je najbolju priliku u drugom dijelu propustio mladi napadač katalonske momčadi Tello koji nakon jedne gužve u 88. minuti sa samo dva metra nije našao put lopti u mrežu.

Na koncu posjed lopte 62 prema 38 posto jasno oslikava dominaciju europskog prvaka koju dodatno potvrđuje i omjer udaraca na protivnička vrata 17-5 za momčad Pepa Guardiole. Međutim, u uzvratu na Camp Nou samo jedan gol Milana dramatično bi promijenio stvari. (M.I./TS)

Liga prvaka
Završnica
Milan Barcelona 0:0
sljedeća ut. 3.4.
Marseille Bayern Munchen 0:2

Tijek utakmice Milan-Barcelona:

90+3' Utakmica je završena.

90+2' Xavi je uputio dalekometni udarac, ali nema opasnosti.

90' Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

88' Kakva prilika za Barcelonu!! Abbiati je prvo sjajno obranio udarac Messija, a Tello je pokušao natrčati na odbijanac, ali je sjajno uklizao Antonini i sačuvao gotovo siguran pogodak Barcelone.

86' Ostalo je još pet minuta nade za jednu i drugu momčad. Nakon bogatog prvog poluvremena, u drugom nismo vidjeli značajniju prijetnju na obje strane i sve je izvjesnije da će ova utakmica završiti s razočaravajućom nulom na semaforu.

84' Puyol radi prekršaj na El Shaarawyu.

81' Nova prijetnja Barcelone, ali ništa ni iz ove akcije.

78' Xavi se izborio za udarac iz kuta, Puyol je glavom ispred vratiju Milana pokušao poslati loptu u mrežu, ali odlazi pored desne vratnice.

77' Udarac Messija, ali Ambrosini se uspio ispriječiti ispred lopte koja je sa 10-ak metara mogla lako završiti u mreži domaćina.

73' Tello je pokušao, ali puca pored Bonera. Izveo je dribiling i udarac umjesto da je tražio Messija u sredini. Zbog toga je dobio jezikovu juhu od Argentinca, tako da još uvijek nema golova na San Siru.

70' Antonini radi prekršaj na Xaviju.

Dok mi čekamo pogodak na San Siru, dočekali smo novu promjenu rezultata u drugoj večerašnjoj utakmici. Bayern vodi kod Marseillea 2:0 od 69. minute. Strijelac je Robben.

67' Izmjena i u Milanu. Emanuelson ulazi umjesto Boatenga.

65' Tello ulazi umjesto Inieste. Barcelona je do sada imala 11 pokušaja prema golu domaćina, ali su samo četiri udaraca završila u okviru.

63' Sada je grubost pokazao i sve nervozniji Ibrahimović, koji radi prekršaj na Alvesu.

61' Žuti karton i za Barcelonu. Keita je srušio Ambrosinija.

57' Uzvratio je Messi brzim trkom, ali napadača Barcelone zaustavlja Nesta koji dobiva žuti karton. Messi puca uz slobodnjaka s 25 metara, ali lopta ide iznad gola i bezopasno za domaćine.

56' Gužva pred Barcinim vratima. Boateng je dodao do Nocerinija, ali Barcelona se ipak uspjela obraniti zahvaljujući i lošoj reakciji El Sharaawya.

53' Messi radi prekršaj na Seedorfu, Mexes izvodi slobodni udarac, ali Valdes nije imao puno posla.

52' Slobodan udarac za Barcelonu, ali nema opasnosti.

51' Robinho izlazi iz igre, a ulazi El Shaarawy.

47' Dobro otvaranje za Barcelonu. Iniesta je potegnuo po lijevoj strani, ali je udarac bio neprecizan i Abbiati je lakoćom ispratio ovu prijetnju.

46' Nastavljena je utakmica.

45' Završeno je prvo poluvrijeme na San Siru. Milan se odlično suprotstavio Barceloni, ali nije uspio doći do pogotka. Ako gosti nastave s pritiskom, mogli bi konačno vidjeti pogodak u večerašnjoj utakmici.

Promjena rezultata u Marseillu! Bayern vodi 1:0 pogotkom Maria Gomeza u završnici prvog poluvremena, od 44. minute. Cijelu akciju započeo je Arjen Robben, ali akcija je sama po sebi kontroverzna jer je prije kontre Bavaraca Lahm loptu dirao rukom. Francuzi su tražili da sudac zaustavi utakmicu, međutim do toga nije došlo. Robben je pretrčao pola igrališta i uposlio usamljenog Gomeza.

42' Novi pokušaj Xavija, nakon dobre asistencije Sancheza, ali s vrha kaznenog prostora nije uspio uputiti opasniji udarac prema golu domaćina.

40' Iniesta je dobro zahvatio dubinsku loptu Sancheza, ali je pucao pored vratnice i nije bilo opasnosti za Abbiatija.

34' Nakon malog zatišja, opasne prilike na obje strane, ali mreže i dalje miruju. Sanchez je pobjegao, ali je u posljednji trenutak na loptu uklizao Antonini i uspješnp blokirao.

31' Nova dobra prilika za Barcelonu, ali nema promjene rezultata. Xavi nije iskoristio odlično dodavanje petom Sancheza i lopta je završila kod Neste.

29' Nakon odličnog otvaranja na obje strane te velike prilike Ibrahimovića iz 20. minute, ne bilježimo niti jednu opasniju priliku na utakmici.

28' Pokušaj Boatenga, ali čini se da je igrao rukom i nema opasnosti za Barcelonu.

28' Barcelona dominira večerašnjom utakmicom, Messi cijelo vrijeme vuče loptu prema Abbiatiju, ali za sada gosti nemaju rješenja.

25' Barcelona strpljivo gradi svoj napad, Xavi i Messi su pokušali s nekoliko dobro zamišljenih izmjena iznenaditi Abbiatija, ali domaći vratar uspješno čita ovu akciju i još nema gola na San Siru.

20' Kakva prilika za Milan! Ibrahimović je mogao dovesti domaćine u vodstvo na San Siru, ali je Valdes dobro procijenio pokušaj švedskog golgetera s desetak metara. Ibru je dobro pronašao Seedorf, ali nije bilo sreće za do sada najbolju priliku Milana.

18' Barca je zabila ali pogodak Messija je poništen zbog zaleđa.

17' Barcelona je za sada puno aktivnija momčad i Milan ima dosta problema s razigranim gostima. Omjer posjeda lopte je 52 posto na strani gostiju.

16' Novi slobodnjak za Barcelonu, već treći u večerašnjoj utakmici, ali lopta nije došla do gola već je završila do Sancheza, kojeg je Abbiati zahvatio u kaznenom prostoru, ali sudac nije svirao penal.

9' Nova opasnost za vrata Milana. Kreator akcije bio je Messi, ali Alves nije bio dovoljno precizan da ugrozi gol.

6' Messi puca iz slobodnog udarca nakon klizećeg udarca, Keita je pokušao glavom ubaciti do domaćih vrata, ali neuspješno.

3' Kakvo otvaranje utakmice. Odlične prilike na obje strane. Prvo je iz blizine pucao Boateng, Valdes je obranio, a onda je odbijanac Robinho poslao visoko preko gola.

1' Počele su utakmice u Milanu i Marseilleu. U Marseilleu nema na klupi gostiju hrvatskih nogometaša Ivice Olića i Danijela Pranjića.

Nakon Real Madrida, Chelseaja, Benfice i APOEL-a, prve utakmice četvrtfinala Lige prvaka večeras očekuju nogometaše Milana i Barcelone te Marseillea i Bayerna. Najviše će pažnje privući susret na San Siru u pravoj nogometnoj poslastici.

Milan i Barcelona već su igrali ove sezone, u skupini Lige prvaka, Na Camp Nou je bilo 2:2, a na San Siru su slavili Katalonci s 3:2. Rezultati iz obje utakmice garantiraju nam pravu nogometnu poslasticu.

Poseban motiv za dobar nastup imat će velika zvijezda domaćina, švedski napadač, Zlatan Ibrahimović, koji je na San Siro došao baš iz Barcelone, u kojoj se nije najbolje slagao s trenerom Josepom Guardiolom. Ove je sezone najbolji igrač 'rossonera', s 22 gola je najbolji strijelac Serie A. No, svjestan je da će mu protiv aktualnog europskog prvaka biti izuzetno teško.

"Imam savršenu sezonu i odlučan sam da tako nastavim. No, znam da će protiv Barcelone biti teško. Njihova igra ne svodi se samo na Messija, kao što Milan nije samo Ibrahimović. Oni su najbolja momčad na svijetu. Mi protiv njih nemamo što za izgubiti i pritisak je na Barceloni", istaknuo je uoči večerašnjeg ogleda Šveđanin. No, ni Barci neće biti lagano. Naime, Milan nikada nije izgubio domaću utakmicu u četvrtfinalima Lige prvaka. Talijanski div ima 10 pobjeda i četiri remija.

Milan: Abbiati, Nesta, Bonera, Mexes, Antonini, Boateng, Seedorf, Ambrosini, Nocerino, Robinho, Ibrahimović

Barcelona: Valdes, Puyol, Alves, Pique, Mascherano, Iniesta, Xavi Hernandez, Keita, Busquets, Messi, Sanchez

Olympique: Andrade, Morel, Fanni, Azpilicueta, N'Koulou, Diarra, Amalfitano, M'Bia, Valbuena, Remy, Ayew

Bayern: Neuer, Lahm, Boateng, Badstuber, Robben, Ribery, Luiz Gustavo, Kroos, Alaba, Gomez, Müller