Hladna Rusija: Rubin ponovo zaustavio Barcelonu

Nakon veličanstvene pobjede na Camp Nou, Rubin iz Kazana i na domaćem terenu izborio je pozitivan rezultat protiv Barcelone. Na hladnom istoku Rusije bilo je 0:0.

Malokoja se momčad u zadnje dvije sezone može pohvaliti da u dvije utakmice protiv Barcelone nije izgubila niti jednom. Pošlo je to za 'nogom' ruskom prvaku Rubinu, koji je nakon velikog trijumfa usred Katalonije protiv Guardiolinih zvijezda izvukao remi i u uzvratu.

Barca je nastupila u jakom sastavu s Messijem i Ibrahimovićem u napadu, a Xavijem i Iniestom kao graditeljima igre, no po hladnom vremenu i teškom terenu nisu se Katalonci naigrali u Tatarstanu.

Guardiolina momčad imala je veći posjed lopte i diktirala igru, ali nije imala pregršt prilika. Najbliže golu došao je Ibrahimović koji je već u 3. minuti pogodio stativu, a Messi nije odigrao briljantno po velikoj hladnoći. Kazan se tek u posljednjih 20 minuta otvorio, kreirao nekoliko prilika koje Dominguez i Bukarov nisu uspjeli pretvoriti u pogodak, a Barci nije pomogao ni Henry koji je ušao u drugom dijelu. Dvoboj je završio 0:0, svakome po bod.

Na tablici skupine F Rubin i Barcelona imaju po 5 bodova, bod više od Kijeva, bod manje od Intera. Sve četiri momčadi i dalje su u igri za prolazak dalje...