Wengerov Arsenal trijumfom na Emiratesu protiv Standarda osigurao je prvo mjesto u skupini H, kolo prije kraja jesenskog dijela natjecanja. Blizu osmini također je i Olympiakos...

Nema sumnje, već nakon ždrijeba Lige prvaka bilo je sasvim jasno kako će se Arsenal prošetati jesenskim dijelom natjecanja, u relativno slaboj skupini H, s Olympiakosom Alkmaarom i Standardom. To se i dogodilo: Topnici su u 5 utakmica tek jednom remizirali i prilično lako osigurali prvo mjesto te lakši ždrijeb na proljeće.

U 5. kolu Wengerove izabranike čekao je na Emiratesu belgijski Standard, koji ne briljira ni u domaćoj ligi. No, iako je Arsenal bio bolja ekipa, gosti su imali nekoliko izvrsnih prilika, pogodili prečku, stativu, tražili penal u 40. minuti i mogli su uz određenu dozu sreće prirediti senzaciju.

Sreću Belgijanci nisu imali, i Arsenal ih je slomio već u prvom poluvremenu. Gosti su pali zahvaljujući greškama obrane i golmana. U 35. minuti Nasri je doveo Topnike u vodstvo nakon što se branič Standarda Mulemo poskliznuo i propustio priliku izbiti loptu. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Denilsonov udarac prošao je kroz ruke vratara Bolata i Wengerova ekipa došla je do prednosti koju više nije ispuštala.

U drugom dijelu promjena rezultata više nije bilo. Iako je sjedio na klupi, Eduardo nije ušao u igru, prednost su dobili Silvestre, Walcott i Rosicky. Loša vijest za Arsenal su ozljede: Gallas je napustio igru nakon sudara glavama, a ozlijedio se i Gibbs.

Tako su Topnici potvrdili svoje mjesto u osmini finala, a tamo bi im se vrlo lako mogao pridružiti Olympiakos. Naime, Grci su izvukli bod na gostovanju kod AZ Alkmaara i sad imaju tri više od Standarda i domaću utakmicu protiv nezainteresiranog Arsenala u zadnjem kolu.

Na gostovanju u Nizozemskoj Nikopolidis je imao podosta posla, imali su svoje prilike i Grci, no susret je na kraju završio 0:0, i Alkmaaru preostaje u zadnjem kolu pokušati iznenaditi Standard u Liegeu te tako preuzeti treće mjesto koje vodi u Europsku ligu.

Na tablici skupine H nakon 5 kola vodi Arsenal s 13 bodova, Olympiakos ima 7, Standard 4, AZ 3 boda. U zadnjem kolu Grci dočekuju Arsenal, a Standrard i AZ igraju u Liegeu utakmicu odluke za treće mjesto.