Automoto
Snimka na OYO.hr!

Lorenzo slavio u Mugellu, Rossi odustao već u drugom zavoju

Pobjednik Velike nagrade Italije u klasi MotoGP je Jorge Lorenzo na Yamahi.

Lorenzo je vrlo brzo nakon starta prestigao sunarodnjaka Danija Pedrosu (Honda) koji je krenuo u utrku s najbolje pozicije. Yamahin se vozač više nije osvrtao i do kraja je stvorio više od pet sekundi (+5.4) prednosti pred Pedrosom.

Zanimljiva se borba vodila iza Lorenzovih leđa. Mladi i talentirani Marc Marquez radio je veliki pritisak na sunarodnjaka i momčadskog kolegu Pedrosu i napokon ga prestigao tri kruga prije kraja, da bi ubrzo nakon toga prebrzo ušao u jedan zavoj, izletio sa staze i završio utrku. Treće je mjesto na kraju ugrabio Cal Crutchlow (Tech 3 Yamaha), a iza njega su u cilj ušli Stefan Bradl (LCR Honda) i Andrea Dovizioso (Ducati).

Domaći miljenik Valentino Rossi (Yamaha), deveterostruki svjetski prvak, završio je utrku već u drugom zavoju kada ga je, prilikom pada, sa sobom pokupio Alvaro Bautista (Honda Gresini). Obojica su prošla bez ozljeda, ali utrku nisu mogli nastaviti.

U ukupnom poretku i dalje vodi Pedrosa sa 103 boda, ali je na drugo mjesto sada izbio Lorenzo (91).

Spomenimo da je u klasi Moto2 na stazi Mugello najbrži bio Britanac Scott Redding (Marc VDS), dok je u klasi Moto3 slavio Španjolac Luis Salom (Red Bull KTM).