Automoto
Automoto
Smanjio zaostatak

Hamilton opalio novi 'šamar' boksu: Ignorirao ih i pobijedio!

Britanac Lewis Hamilton u Mercedesu pobjednik je Velike Nagrade Italije, 13. utrke svjetskog prvenstva formule 1 koja je danas održana na stazi u Monzi.

Hamiltonu je to šesta pobjeda ove sezone, te 28. u karijeri. Bivši svjetski prvak je slavio ispred momčadskog kolege Nijemca Nice Rosberga, a treće i četvrto mjesto osvojili su piloti Williams-Mercedesa Brazilac Felipe Massa i Finac Valtteri Bottas. Peti je bio Australac Daniel Ricciardo (RedBull - Renault), dok je branitelj naslova Nijemac Sebastian Vettel (RedBull - Renault) zauzeo šestu poziciju.

Lewis Hamilton je došao do pobjede nakon što je još jednom ignorirao zapovijed iz boksa. Nakon lošeg starta nastavio je pritiskati Rosberga usprkos suprotnim savjetima čelnika momčadi. Ključni trenutak utrke dogodio se u 29. krugu kada je Rosberg izletio sa staze, a Hamilton je iskoristio poklon i probio se na prvu poziciju koju je sačuvao do kraja utrke.

U ukupnom poretku i dalje vodi Rosberg sa 238 bodova, no Hamilton se približio na 22 boda zaostatka. Treći je Australac Daniel Ricciardo sa 166 bodova.

U poretku konstruktora vodi Mercedes sa 454 boda, drugi je Red Bull-Renault sa 272 boda, a na trećoj poziciji je Williams-Mercedes sa 177 bodova.

Iduća utrka je Velika Nagrada Singapura 21. rujna.