Stari majstor

Slavlje Atletica u Vigu: Blitzkrieg Ville za skok preko Barce!

Nogometaši Atletico Madrida preuzeli su drugu poziciji na prvenstvenoj ljestvici španjolske Primere nakon gostujuće pobjede u Vigu kod Celte rezultatom 2:0.

Skoku na drugo mjesto pridonijela i Barcelona, koja je šokantno poražena kod Valladolida nekoliko sati ranije s mininalnih 1:0. Dva pogotka vrijedna tri velika boda postigao je David Villa, oba puta nakon velikih pogrešaka u obrani domaćina.

Prva pogreška dogodila se u 62. minuti utakmice kada je domaći igrač išao s 30-ak metara iskosa vraćati loptu prema svom vrataru, ali je istu presjekao David Villa i zabio za 1:0. Samo dvije minute kasnije isti je igrač ostao sam na 16 metara, nakon niskog ubačaja s desne strane Josea Sose, imao je čak i prostora potegnuti gotovo do bijele točke i neometano opaliti za 2:0.

Bili su to Villini 12. i 13. pogodak sezone u dresu Atletico Madrida. Atletico se, spomenimo, trenutno i bodovno izjednačio s vodećim Real Madridom, ali Kraljevski klub u nedjelju dočekuje Levante, pa bi se bodovna razlika nakon te utakmice trebala vratiti na tri boda.

Spomenimo i da je u ranijoj utakmici veliku pobjedu u borbi za opstanak upisao Betis, koji je kod kuće s 2:0 bio bolji od Getafea. Leo Baptistao i Ruben Castro donijeli su momčadi iz Seville velika tri boda, ali samo približavanje pretposljednjoj momčadi lige, Rayo Vallecanu, na pet bodova.