I to protiv bivšeg kluba

Sjajni Olić spasio Bayern i pokazao Heynckesu da nije za otpis!

Ivica Olić zabio je izjednačujući pogodak za Bayern na neugodnom gostovanju kod HSV-a...

I peti su put zaredom nogometaši Bayerna ostali bez pobjede u Hamburgu, a da se dokopaju barem boda (1-1) protiv domaćeg HSV u 20. kolu Bundeslige pobrinuo se hrvatski reprezentativac Ivica Olić.

Ušao je 32-godišnji napadač u igru u 64. minuti, a samo sedam minuta kasnije je postigao svoj drugi prvenstveni pogodak ove sezone i donio Bavarcima izjednačenje. Lopta se nakon kornera odbijala po šesnaestercu sve dok nije došla do Olića koji nije imao težak posao smjestiti je s četiri metra u mrežu.

szólj hozzá: HSV vs Bayern 1:0 (Sala)

"Ukrao" je tako Olić pobjedu svome bivšem klubu, ali i poklonio sadašnjem treneru Juppu Heynckesu jubilarni 1000. bod u Bundesligi. Samo je Otto Rehhagel uspješniji s 1370 osvojenih trenerskih bodova.

HSV je, inače, poveo u 23. minuti kada je Talijan Jacopo Sala iskoristio dodavanje Paola Guerrera i s 15-ak metara iz voleja postigao premijerni pogodak u dresu hamburškog kluba.

szólj hozzá: HSV vs Bayern 1:1 (Olic)

Mladen Petrić je za domaće igrao do 71. minute, a Ivo Iličević je ušao u igru četiri minute kasnije umjesto strijelca Sale. Danijel Pranjić nije dobio priliku u gostujućem sastavu.

Bayern je ovim remijem prepustio Borussiji Dortmund prvo mjesto na ljestvici. Bavarci sada zajedno sa Schalkeom zaostaju dva boda za aktualnim prvakom.

Bundesliga, 20. kolo:

HSV - Bayern 1-1 (Sala 23 / Olić 71)

Schalke - Mainz 1-1 (Obasi 59 / Zidan 14)

Wolfsburg - Borussia (M) 0-0

Bayer Leverkusen - Stuttgart 2-2 (Kießling 11, Rolfes 47 - 11m / Schieber 23, Harnik 89)

Hoffenheim - Augsburg 2-2 (Mlapa 38, Salihović 52 - 11m / Mölders 31, Langkamp 72)

Hertha - Hannover 0-1 (Abdellaoue 68)