Roma i Napoli na vrhu

Napoli sredio Milan na San Siru, Balotelli promašio penal!

Nogometaši Napolija svladali su Milan na San Siru s 2-1 u derbiju četvrtoga kola talijanske Serije A…

Zadržala je momčad Rafaela Beniteza na taj način maksimalan učinak, pa s 12 bodova dijeli vrh ljestvice s Romom. Milan je, pak, ostao na ''mršava'' četiri boda iz isto toliko kola i tek je na 11. mjestu.

Stvari su za ''rossonere'' vrlo rano krenule nizbrdo. Već u šestoj minuti je Raul Albiol glavom nakon jednog prekida proslijedio loptu do Urugvajca Miguela Britosa koji je, također glavom, svladao Christiana Abbiatija. U 53. minuti je, pak, Gonzalo Higuain udarcem s vrha šesnaesterca udvostručio prednost gostiju.

Imao je Milan veliku priliku smanjiti zaostatak i možda se vratiti u igru u 60. minuti. Albiol je u kaznenom prostoru srušio Marija Balotellija, a ''zločesti dečko'' talijanskog nogometa je sam odlučio pucati jedanaesterac. Bila je to logična odluka jer je Balotelli realizirao 21 penal u isto toliko pokušaja u službenim utakmicama. No, seriji je ove nedjelje došao kraj: španjolski vratar Pepe Reina je zaustavio udarac 23-godišnjeg napadača. Balotelli je u 90. minuti ipak zabio pogodak i ublažio poraz Milana, a onda je dobio drugi žuti karton i dodatno si pokvario ionako loš dan.

Serie A, 4. kolo:

Milan - Napoli 1-2 (Balotelli 90+1 / Britos 6, Higuain 53)

Sassuolo - Inter 0-7 (Palacio 7, Taider 23, Pucino 33-ag, Alvarez 53, Milito 64, 83, Cambiasso 75)

Atalanta - Fiorentina 0-2 (Fernandez 41, Rossi 69)

Roma - Lazio 2-0 (Balzaretti 63, Ljajić 90+4 - 11m)

Bologna - Torino 1-2 (Natali 29 / D'Ambrosio 2, Cerci 45+1 - 11m)

Catania - Parma 0-0

Juventus - Verona 2-1 (Tevez 40, Llorente 45+3 / Cacciatore 36)