Sjajni slobodnjaci Bainesa

Lovrenov prvijenac iz snova: Pogledajte kako je srušio Liverpool na Anfieldu

Hrvatski nogometaš Dejan Lovren utišao je Anfield, te je pogotkom u 53. minuti donio pobjedu svom Southamptonu protiv Liverpoola od 1-0. Bio je to prvi poraz Liverpoola u novoj sezoni...

Već u petom kolu Premierlige Lovren je dočekao premijerni pogodak za Southampton, u kojeg je došao tijekom ovog ljeta iz Lyona. Nakon kornera, kada je već bio pri padu, prilikom međusobnog naguravanja sa suparničkim igračem, Lovren je glavom pronašao put do mreže za veliko slavlje svoje momčadi.

Southampton nakon takvog Lovrenovog bljeska ima dvije pobjede, dva remija i jedan poraz, te je s osam bodova u gornjem domu ljestvice.

U dresu West Hama je, pak, debitirao Mladen Petrić, koji je u 63. minuti ušao u igru na domaćem ogledu protiv Evertona. No, gosti iz Liverpoola su slavili 3-2, makar je Petrić desetak minuta nakon ulaska incirao akciju u kojoj je dosuđen penal za domaćina. Tada, u 76. minuti, je Mark Noble zabio iz penala za 2-1 West Hama, ali su gosti u posljednjih deset minuta postigli dva pogotka.

Jednom je strijelac bio Leighton Baines (drugi pogodak na susretu), dok je Evertonu tri boda donio Romelu Lukaku u 85. minuti. Belgijanac je posuđeni igrač iz Chelseaja, a ovo mu je bila premijerna utakmica. Za Everton je prvih 45 minuta igrao hrvatski nogometaš Nikica Jelavić kojeg je baš zamijenio kasniji junak Lukaku.

Isti je rezultat ostvaren u ogledu Newcastlea i Hull Cityja. Gosti su slavili 3-2, a domaće nije spasio niti dvostruki strijelac Loic Remy. West Bromwich je, pak, s laganih 3-0 pobijedio Sunderland. (TS)