Palo čak devet golova

Kakav spektakl: Hat-trick Ronaldinha, 'briljantni' Neymar dva puta zabio!

Spektakularnu utakmicu odigrali su nogometaši Santosa i Flamenga u sklopu 12. kola brazilske Serie A.

Dvanaesto kolo brazilske Serie A obilježili su nekad najbolji igrač svijeta Ronaldinho i najveći talent brazilskog nogometa 19-godišnji Neymar.

Neymar je zabio dva gola za Santos uključujući i jedan spektakularni za vodstvo njegove momčadi 3-0 u 26. minuti kada je krenuvši desetak metara od centra nevjerojatnim slalomom izbio pred vrata Flamenga i poentirao, ali na kraju su gosti zahvaljujući hat-tricku Ronaldinha došli do preokreta i osvajanja tri boda.

U susretu igranom na Vili Belmiro gledatelji su tako imali priliku vidjeti pregršt atraktivnih poteza i golova, a mogli su ih vidjeti i više da Elano nije promašio penal za Santos koji je htio izvesti "Panenkom".

Uz dva atraktivna gola Neymar je stigao asistirati i škaricama kod drugog gola Borgesa za 2-0 vodstvo Santosa. Kažimo da je Ronaldinho svoj drugi, a četvrti Flamengov gol zabio iz slobodnog udarca lukavo ispod živog zida, dok je odlučujućeg za 5-4 zabio u 81. minuti nakon brzog kontranapada.

Figueirense – Palmeiras 0-1

Santos – Flamengo 4-5 (Borges 5, 17, Neymar 26, 51 / Ronaldinho 29, 68, 81, Neves 32, Deivid 44)

Redoslijed: 1. Corinthians 28 (-1), 2. Sao Paulo 25, 3. Flamengo 24, 4. Palmeiras 22...16. Santos 11 (-3)...